מפעים ומרגש:­חבר הכנסת החרדי הפגין תמיכה בבתו, שהחלה בקריירה מוזיקלית, למרות שהדבר לא מקובל בחברה החרדית.


שמחה גואטה, זמרת מתחילה שפרסמה סינגל בכורה, היא בתו של ח"כ יגאל גואטה, איש מפלגת ש"ס. דף הפייסבוק של רדיו "לב המדינה" פרסם את הקליפ של גואטה לקראת ראיון איתה, ובאופן מפתיע, ח"כ גואטה שיתף את הפוסט וכתב: "בתי היקרה שמחה. השם יצליח דרכך, ויכוון אותך בדרך הנכונה. ולא לשכוח תמיד, צניעות, ענווה ושליחות. אבא".

שמחה גואטה (מימין) יחד עם שי מיקה ואביבה תבורי בפסטיבל היין בתל אביב (צילום: קוקו)

קריירה מוזיקלית לנשים מקובלת במגזר החרדי רק אם הן מופיעות בפני נשים בלבד, שכן גברים חרדים לא מקשיבים על פי רוב לשירת נשים. ח"כ גואטה הוא חבר כנסת חדש יחסית בש"ס, שהושבע לכנסת בעקבות "החוק הנורווגי", אבל הספיק להפוך לאחד הבולטים בה: הוא משמיע קול נחרץ בסוגיות עדתיות, עצמאי, ולא מהסס גם לתקוף את עמיתיו, חברי הכנסת החרדים-אשכנזים ממפלגת יהדות התורה.

הגולשים החרדים חיזקו את ידיו של גואטה בפרסום הפוסט החריג. "אין כמוך, לו כל ההורים היו מכילים את כל ילדיהם על שלל הגוונים שניחנו בהם, אולי העולם היה יפה יותר, הרבה יותר", כתב אחד. אחר הוסיף כי "ככה אבא ומנהיג צריך להתנהג".

לתגובה שתהתה כיצד פרסום הפוסט מסתדר עם היותו ח"כ במפלגה חרדית, השיבו אחרים ש"אף בן אדם לא יכול לבחור באיזו דרך בתו תלך. לכל אחד ואחת יש זכות בחירה בחיים. זה שהרב יגאל בתור אבא הולך עם בתו ואוהב אותה ונותן לה להצליח במה שהיא טובה, זו מעלה גדולה שראויה להערצה וכבוד".