ראש הממשלה בנימין נתניהו ובכירים נוספים בקואליציה השתתפו הערב (ב') באירוע לציון 50 שנה להתיישבות בשומרון, שהתקיים באזור תעשייה ברקן. במהלך נאומו פנה נתניהו למשפחתו של החייל הדר גולדין, שלאחרונה ביקרה אותו ואת שר הביטחון על התנהלותם בסוגיית השבת גופות החיילים, ואמר כי "לא נרפה עד שנחזיר את הבנים הביתה".

"משפחת סלומון וגולדין, ליבנו עם יגונכם. לא נרפה עד שנחזיר את הבנים הביתה. הגעתי לכאן מפגישה עם מזכ"ל האו"ם ואנחנו פועלים גם במישורים נוספים", טען נתניהו.

דבריו של רה"מ נשמעים לאחר התפטרות מתאם השבויים והנעדרים של הממשלה, ליאור לוטן, וקריאתו של שר הביטחון ליברמן שלא למנות לו מחליף עד לאימוץ הדו"ח העוסק בסוגיית החטופים והנעדרים הישראלים – צעד שגרם למשפחה לכנות את ליברמן "שר ביטחון חלש ופחדן".

בנאומו התייחס רה"מ גם לבנייה בהתנחלויות, ואמר כי "אני זוכר כיצד נפעמתי והתרגשתי ללכת במקומות שבהם צעדו אבות אבותיי. תהיתי לעצמי איך יכול להיות שהמקום הזה שומם, ואני ידעתי שיום אחד נפריח את כל זה. עברנו תקופה קשה ולא פשוטה, וכעת יש תנופה של בנייה ופיתוח – אין ממשלה שפעלה יותר למען ההתיישבות.

"נמשיך לעשות זאת כי זו נחלת אבותינו. זו ארצנו, וחזרנו כדי להישאר. לא תהיה יותר עקירת יישובים. זה גם הוכח שזה לא עובד – כבר פינינו וחטפנו טילים".

יוסי דגן יו"ר המועצה האזורית שומרון אמר בטקס כי "אדמת השומרון זועקת ליישובים חדשים. לפני 12 שנים נעקרו לחינם חמישה יישובים. אני פונה אלייך רה"מ בכדי לתקן את העיוולת ולהחזיר אותנו הביתה".