כבוד גדול למיקי ברקוביץ' ולכדורסל הישראלי: פיב"א הודיעה היום (רביעי) כי שחקן העבר הישראלי האגדי ייכלל במחזור 2017 של היכל התהילה בז'נווה. הטקס ייערך ב-30 בספטמבר ויהפוך את ברקוביץ' לחבר הישראלי השני בהיכל התהילה של פיב"א אחרי נוח קליגר.

פרט לברקוביץ', הודיעה פיב"א על הכנסת נבחרת החלומות המקורית מאולימפיאדת ברצלונה 1992 וכן על בחירתם של שאקיל אוניל, טוני קוקוץ', פרו קמרון הניו זילנדי, ואלדיס ואלטרס הלטבי, המאמן הסרבי דושאן איבקוביץ' וראייזה מויאנוביץ' הבוסני. הם נבחרו מתוך רשימה של למעלה מ-150 מועמדים.

ברקוביץ' בן ה-63 שיחק כדורסל במשך כמעט שני עשורים וחצי. עיקר תהילתו הייתה במדי מכבי ת"א, איתה זכה ב-16 אליפויות, 13 גביעי מדינה, 2 גביעי אירופה לאלופות ובגביע הביניבשתי. כמו כן שיחק באוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס, מכבי ראשל"צ איתה הגיע לגמר הפלייאוף וכן הפועל ירושלים והפועל ת"א, קבוצתו האחרונה בגיל 40.

מיקי האגדי הוביל את ישראל להישג השיא שלה בכל הזמנים: מדליית כסף באליפות אירופה 1979, אז גם נבחר לשחקן המצטיין בטורניר. כמו כן, הוא נבחר 7 פעמים לנבחרת אירופה ולאחד מ-50 השחקנים הגדולים של פיב"א אי פעם.

מיקי ברקוביץ' ושחקני העבר של מכבי ת"א (צילום: דני מרון)