אחרי 119 הופעות במדים הלאומיים, החלוץ האגדי, וויין רוני, הודיע היום (ד') במפתיע על פרישה מנבחרת אנגליה, זאת למרות שהציג יכולה נפלאה מתחילת העונה בפרמיירליג כשכבש 2 שערים ב-2 משחקי ליגה במדי אברטון.

רוני בן ה-31 בישר בקיץ שעבר שיסיים את הקריירה הבינלאומית רק אחרי המונדיאל ברוסיה, אך מסיבות שונות חזר בו מהחלטתו: "זו הייתה החלטה קשה מאוד, מאמן הנבחרת גארת' סאות'גייט התקשר ואמר שהוא בונה עלייי. התייעצתי רבות עם המשפחה שלי, המאמן שלי באברטון ובאנשים שקרובים אליי. בסוף הודעתי לו שברחתי לפגוש ממשחקים בינלאומיים", סיפר בהצהרה רשמית.

החלוץ הוסיף: "לשחק בשביל אנגליה זו תמיד תחושה מיוחדת. הרגשתי כבוד גדול בכל פעם שנכללתי בסגל כשחקן רגיל או כקפטן ואני רוצה להודות לכל מי שליווה אותי לאורך כל הדרך. אני מרגיש שעכשיו זה הזמן הנכון לסיים את הפרק הזה".

רוני סיכם: "קיבלתי כבר החלטה קשה אחת כשעזבתי את מנצ'סטר יונייטד וחזרתי הביתה לאברטון. כעת אני מעדיף להתרכז בקבוצה שלי, אך תמיד אשאר אוהד גדול של אנגליה ואתמוך בה. אני מצטער על כך שלא הובלתי אותה להצלחות ומשוכנע שהמאמן והשחקנים הצעירים והמרגשים יגיעו להישגים".

כאמור, רוני שותף ב-119 משחקים במדי הנבחרת האנגלית בהם הבקיע 53 שערים ותרם 22 בישולים, בשלושה מונדיאלים שונים ושלוש אליפויות אירופה.

נושאים קשורים: