זה לא סוד שישראלים רבים מעדיפים לטייל בחו"ל ולא להתארח במלונות בארץ. הסיבה העיקרית לכך היא שלא פעם הטיסה והמלון בחו"ל, למשל בטורקיה, כוללים אירוח הכל כלול, במחירים זולים משמעותית ומכניסי אורחים יותר מחלק ממקומות האירוח בארץ. כעת, מסתמן יעד חדש שהופך למועדף על פני המלונות הישראליים בעיר הנופש אילת – קפריסין.

על פי חברת הוטלס קומבנייד, שמפעילה אתר להשוואת מחירים במלונות, השנה החיפושים אחרי חופשה באילת ירדו בכ-50% ואת מקומם תפסו חיפושים לחופשה בקפריסין שזינקו ב-400%. נתון שיא שלא נראה כמותו בעבר.

קפריסין. יעד מועדף (צילום: שאטרסטוק )

את השינוי במפת התיירות לקפריסין מובילה חברת התעופה הקפריסאית TUS Airways, המוזילה את הטיסה ליעד ומקצרת את זמן ההגעה עד ל-40 דקות, דבר שיוצר תחרות ישירה מול עיר הנופש הדרומית מבחינת ההוצאה הכספית ומיצוי הזמן של התייר.

"אנו מסבירים את הנהירה לקפריסין כי מבחינת מודל תיירותי ישראל מתנהלת כמו אי", אמר איל סגל מהאתר. לדבריו "ישראל אינה גובלת עם מדינות שניתן לתייר בהן בדומה לאי מבודד באוקיינוס. אמנם ירדן ומצרים פתוחות בפנינו, אך הן אינן בין העדפותיו של התייר הישראלי הממוצע ותושבי הצפון אינם יכולים להניע את הרכב לנסיעה קצרה כדי לבקר בדמשק או ביירות. לכן קפריסין שהפכה למקבילה לאילת מבחינת השקעות הכסף והזמן מעודדת את הישראלים לחצות את הגבול הימי ליעד השכן".

רוחצים בחוף בעיר לרנקה. 40 דקות טיסה (צילום ארכיון: אי-אף-פי )

עוד עולה מנתוני החיפוש באתר, כי התייר הישראלי מעדיף לנפוש בקפריסין היוונית ו-76% מהחיפושים הם אחר מלונות בחלק היווני. קירניה הטורקית מושכת 14% מהחיפושים, ושאר החיפושים מתפצלים על פני הרבה ערים קטנות. החלוקה בין רמות האירוח המועדפות על התיירים הישראלים הן: 59% מלונות 4-5 כוכבים, 26% 3 כוכבים, 9% אכסניות שאופייניות לנופש של קבוצות צעירים ונוער עם תקציב מוגבל המוכנים להתפשר על איכות הארוח ו-6% הנותרים מתאכסנים בדירות נופש.

נושאים קשורים: