היחידה הארצית של המשטרה עיכבה היום (ב') בשעות הבוקר המוקדמות חמישה חשודים, ביניהם המיליארדר בני שטיינמץ לחקירה באזהרה. במשטרה חושדים כי נעשו עבירות של הלבנת הון, זיוף מסמך, שימוש במסמך מזוייף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, שיבוש מהלכי משפט ומתן שוחד.

המשטרה חוקרת את המעורבים בחשד כי פעלו יחד באופן שיטתי עם החשוד העיקרי, וזאת על מנת לייצר ולהציג חוזים ועסקאות פיקטיביות, בין היתר בתחום הנדל"ן. המעשים נעשו במדינה זרה, וזאת לצורך העברות כספים והלבנת הון, כך חושדים החוקרים.

מדובר בחקירה מורכבת, שמנוהלת בשיתוף פעולה בינלאומי עם רשויות האכיפה בארצות הברית ובשווייץ. בישראל מעורבים בחקירה גם הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, ובליווי פרקליטות המדינה.

לכל אחד מהמעורבים מיוחסות עבירות שונות, כך מסרו במשטרה, ובמהלך הפעילות הבוקר בוצעו חיפושים בבתיהם ובמשרדים המשמשים את חלקם. בהמשך להתפתחויות בחקירה יוחלט האם להביא את מי מהמעורבים לבית המשפט לדיון בעניינו.

לא מדובר בפעם הראשונה בה מעורב שטיינמץ בפרשיות מסוג זה. בדצמבר 2016 נחשד המיליארדר כי הלבין הון ונתן שוחד לנשיא גיניאה לשעבר, בתמורה לרכישת מכרה בסמוך נמוך.

נושאים קשורים: