( )

קרקס אמריקה הגדול

מה? 15 אמנים מכל העולם כדמויות מהפולקלור האמריקאי: הדוד סם, קאובויים ואינדיאנים, צ'ארלי צ'אפלין, אלביס, מרילין מונרו ואחרים, במופע קרקס סוחף ומלא הומור.

למה? המופע משלב שלל תלבושות ססגוניות, ריקוד, מוסיקה, וידאו ומופעי קרקס, בהם מופע הליכה על חבל שטרם נראה כמותו בישראל, מהגרנד קניון ועד פסל החירות. לצד המופע תיערך חגיגת הפנינג אמריקאי לכל המשפחה הכוללת פארק טרמפולינות, סדנאות חץ וקשת, מתקני אקסטרים ודוכני אוכל ושתייה היישר מאמריקה.

מתי? 19 באוגוסט – 2 בספטמבר. מופע ראשון בתאריך ה-19.8, יום שבת, בין השעות 10:30-12:45.

איפה? הכפר הירוק.

כמה? כרטיס בודד 69-109 ש"ח, כרטיס משפחתי (4 כרטיסים): 254-274 ש"ח. להזמנת כרטיסים: *3851 / 03-6483811.

הידעת? את המונח "אמריקניזציה", תבע ההיסטוריון והוגה הדעות הצרפתי אלקסיס דה-טוקוויל כבר בשנת 1831. כיום מונח זה מספר הסבר אלטרנטיבי להגמוניה האמריקנית העולמית שאפיינה את המאה ה-20, והגיעה לשיאה עם תום המלחמה הקרה.

קרקס אמריקה הגדול (צילום: דודי מוסקוביץ ויורם אשאיים)

( )

ניילון #3

מה? תערוכת האמנות הרב תחומית הגדולה בישראל.

למה? מוזיאון מגדל דוד יהפוך ללילה אחד לחלל גלריה ענקי בו יוצבו עשרות עבודות אמנות רב-תחומית, היישר מהניילונים, פרי יצירתם של למעלה מ-60 אמנים, יוצרים ומעצבים, כולם בוגרים טריים של בתי הספר הגבוהים לאמנות ועיצוב בירושלים. לצד המיצגים, וידיאו ארט, קולנוע, תיאטרון, פרפורמנס, צילום, אנימציה, אמנות פלסטית ועוד, יופיעו אלון עדר, אקו מארחת את קרולינה ולהקת Anna RF.

מתי? יום רביעי ה-16.8 בין השעות 20:00-02:00.

איפה? מוזיאון מגדל דוד, העיר העתיקה, ירושלים.

כמה? סטודנט/תושב ירושלים 50 ש"ח (בהצגת תעודה מתאימה). מכירה מוקדמת 60 ש"ח / מכירה בערב האירוע 70 ש"ח. מרכז ההזמנות 2884* או באתר.

הידעת? מגדל דוד הוא הכינוי שניתן למצודה אשר הגנה במשך אלפי שנים על העיר ירושלים. למרות שמה של המצודה, אין קשר בינה לבין דוד המלך, ושם זה ניתן לה אלפי שנים אחרי קיומו המשוער.

ניילון 3 (צילום: יח"צ)

( )

הרשימה

מה? חוברת צביעה למבוגרים מאת יובל אברמוביץ', מאיירת: אודליה שמעוני.

למה? 20 משפטי העצמה מאוירים, על-גבי קרטון, הניתנים לתלישה, מסגור ותלייה, מרכיבים את "הרשימה – חוברת צביעה למבוגרים" – חוברת צביעה מרגיעה לעצמנו ולאנשים שאנחנו אוהבים, המהווה פאוזה מרעננת בחיים האינטנסיביים שלנו.

איפה? בכל חנויות הספרים.

כמה? 64 ש"ח.

הידעת? "הרשימה" הראשונה של יובל נכתבה בהיותו בן 16, מעט אחרי שעבר תאונה קשה שהותירה אותו בכסא גלגלים. הוא החליק על כתם שמן במהלך משמרת במסעדה בה עבד, נחבט קשות בראש ובגב התחתון ואיבד את היכולת ללכת. בימים ההם, טרם חזר ללכת על שתי רגליו והוגדר נס רפואי, כתב את רשימת חלומותיו שהוא מקווה להצליח להגשים – והוא מגדיר את המשך חייו כתולדה של אותה הרשימה. את השיעור לחיים שהוא למד, הוא מעביר הלאה בספריו ובהרצאותיו. ב-1.9 הוא יחגוג את ההרצאה ה-400.

הרשימה (צילום: הוצאת "הרשימה")

( )

עוּד חוזר הניגון

מה? מוסיקה אתנית מאת זיו יחזקאל והפסנתר.

למה? זיו יחזקאל, זמר ומוסיקאי חרדי המחדש ומבצע את מיטב הקלאסיקות של המוסיקה הערבית, יופיע לראשונה במוזיאון לאמנות האסלאם במופע אקוסטי יחיד מסוגו. אום כולת'ום, עבד אל -ווהאב, עבד אל ח'לים ועוד ינוגנו בליווי סיפורים מרתקים.

מתי? יום חמישי ה-17.8 בשעה 20:00.

איפה? במוזיאון לאמנות האסלאם, רחוב הפלמ"ח 2, ירושלים.

כמה? 60 ש"ח. להזמנת כרטיסים: 02-5661291.

הידעת? זיו יחזקאל, החל את דרכו כפייטן בבית הכנסת, אז היה קורא את התורה בהגייה העיראקית המסורתית. הפיוטים בנוסח עיראק, הם שהובילו אותו להתחקות אחר המקורות של המוזיקה הערבית.

זיו יחזקאל (צילום: איל כהן)

( )

הילדה

מה? ספר חדש לסופרת פיונה ברטון.

למה? באופן לא שגרתי לספרות המתח, בספרה החדש של פיונה ברטון דמויות של נשים בלבד הן הקולות המספרים את העלילה והן שעומדות במרכזה. אחת מהן היא קייט ווטרס, העיתונאית מ"האלמנה", רב-המכר הקודם של ברטון, אשר גם הפעם מתחקה אחר הסיפור הנפרש בפני הקוראים באופן מרתק ברומן פסיכולוגי בנוי היטב, רב תפניות ובעל סוף מפתיע.

איפה? בכל חנויות הספרים.

כמה? 98 ש"ח.

הידעת? פיונה ברטון, עיתונאית וסופרת, הייתה כתבת בכירה ב"דיילי מייל", עורכת חדשות ב"דיילי טלגרף" וכתבת ראשית ב"מייל און סאנדיי". היא התפטרה מתפקידה כדי לנסוע להתנדב בסרי לנקה. מאז שנת 2008 היא מדריכה עיתונאים גולים או מאוימים מכל רחבי העולם.

הילדה ( )
נושאים קשורים: