הקריירה המופלאה של יוסיין בולט נחתמה הערב (שבת) באקורד סיום עצוב למדי. אחרי ההסתפקות בארד בריצה האישית ל-100 מטרים, האצן המהיר בהיסטוריה נפצע בתחילת הקטע האחרון בריצת ה-100X4 לגברים והשאיר את ג'מייקה ללא מדליה. לא כך חלם בולט לסיים את הקריירה ולא כך קיוו להיפרד ממנו עשרות אלפי אוהדים באליפות העולם באתלטיקה.

ג'מייקה הגיעה במצב סביר לקטע האחרון בריצה, כשבולט נראה נחוש לסגור את הפער מהמקום הראשון, אבל אחרי מספר שניות הוא החל לדדות עד שנשכב על הרצפה. בריטניה דהרה לתוצאה השלישית בטיבה בהיסטוריה וזכתה בזהב עם 37.47 שניות, ארה"ב זכתה רק בכסף עם 37.52 שניות ויפן (38.04 שניות) לקחה את הארד.

בריצה המקבילה בנשים, ארה"ב זכתה בזהב עם זמן של 41.82 שניות. האמריקאיות – אלייה בראון, אליסון פליקס, מורולייק אקינוסן וטורי בואי – הקדימו את בריטניה (42.12 שניות) וג'מייקה (42.19) שהיו בתמונה עד ההחלפה האחרונה. טז נכנסה לתמונה בואי, הזוכה בריצת היחידות ל-100 מטרים, ופתחה פער עד לסיום.

קריירה לא פחות מפוארת שהסתיימה הערב היא זו מו פראח. הרץ למרחקים ארוכים מבריטניה, שזכה בשש מדליות זהב באליפויות עולם ובעוד ארבע מדליות זהב במשחקים האולימפיים, נפרד מהמסלול בגיל 34 עם זכייה במדליית הכסף בריצה ל-5,000 מטרים.

פראח קבע זמן של 13:33.22 דקות ונכנע לרץ הרבה יותר צעיר ממנו. מוקטר אדריס האתיופי בן ה-22 הקדים אותו עם זמן של 13:32.79 דקות, הרבה בזכות סיומת מרשימה שהדגימה את יתרון הרעננות שלו. בארד זכה פול צ'לימו האמריקאי, שחצה את קו הסיום לאחר 13:33.30 דקות.

סאלי פירסון פלטה מפיה "OH MY GOD" חמש פעמים כשחצתה ראשונה את קו הסיום בריצה ל־100 מטרים משוכות. לאוסטרלית בת ה־30 בהחלט היו את כל הסיבות לפקפק במה שקרה על המסלול, שבו זכתה לפני חמש שנים בזהב האולימפי.

בפרק הזמן שעבר מאז היא הספיקה לסבול מפציעות חמורות, ירידה בכושר, בעיות עם מאמנים והמון חוסר מזל. לאליפות הגיעה עם מעט ציפיות, אך ככל שחלפו הימים הלכה והשתפרה. בגמר היום הקדימה את כולן עם 12.59 שניות, סוגרת מעגל עם זכייה שנייה בתואר אלופת העולם. שיאנית העולם קני האריסון סיימה רק רביעית.

נושאים קשורים: