המטרה של 'בלו מן גרופ' ברורה: לדאוג שהקהל ישאר דרוך במשך כל המופע. אדישות זה מצב שאסור בשום אופן שיקרה. אם בכל רגע נתון הצופים לא מצאו את עצמם מגיבים למתרחש (צוחקים, מתבוננים בשקיקה או פוערים פה בתדהמה) הרי שמשהו מקולקל במכונת הבידור המשוכללת שלפנינו.

מפעילים כמה שיותר חושים בבת אחת. ה'בלו מן גרופ' בתל אביב (צילום: סיון פרג')

ההרכב, שהגיע לארץ במסגרת סיבוב הופעות לציון 25 שנה להיווסדו ויופיע עד סוף החודש בהיכל התרבות בתל אביב, מצליח למלא אולמות ברחבי העולם בזכות הרבגוניות שלו – שילוב לא קונבנציונלי בין תיאטרון, מוזיקה ואמנות. כך נוצר מין קרקס שכוחו טמון ביצירתיות אינסופית.

הפנים של המופע הם שלושה גברים גבוהים, קירחים וצבועי ראש – אנסמבל קטן אך ממוקד שמבליח בתפקידים שונים מנאמבר לנאמבר – פעם נגנים בתזמורת צינורות או מתופפים שמתיזים מים זרחניים ופעם קומיקאים בעלי מימיקה משובחת או אשפי אימפרוביזציה שמגיבים לכל אפצ'י באולם.

חוויה כיפית. ה'בלו מן גרופ' בהיכל התרבות (צילום: סיון פרג')

איך משיגים ריכוז מוחלט של מעל 2,000 איש? מציפים אותם בגירויים. מפעילים כמה שיותר חושים בבת אחת. נותנים להם להתלהב כמו ילדים מאלמנט ההפתעה, מפילים עליהם גימיק אחרי גימיק (צילומים בלייב, שיבוץ שירים ישראליים, קונפטי, כדורי ענק). למרות שמדובר במניפולציה מתוכננת היטב, זה לחלוטין עובד.

בתחילת הערב, אגב, הוקרנו על מסכים שלל קריאות להימנע מ"הצקות דיגיטליות" במהלך הצפייה. מה לא עושים על מנת שלא לגרום להסחות דעת? אחר כך, כ-20 דקות לאחר השעה הנקובה בכרטיס, החלו להציג הודעות משעשעות, האחרונה שבהן ביקשה לפצוח בשירת ההמנון.

נגנים בתזמורת צינורות, מתופפים שמתיזים מים זרחניים, קומיקאים בעלי מימיקה משובחת ואשפי אימפרוביזציה. ה'בלו מן גרופ' (צילום: סיון פרג')

כאמור, היושבים באולם הם חלק טבעי מהשלישייה הכחולה. אלה שרכשו מקומות לשורות הראשונות צוידו בגלימה מניילון שהגנה מפני סילוני הנוזלים שפרצו מהבמה. אלה שהתיישבו ביציעים התקשו יותר ליהנות מההומור הפיזי.

יש לציין שהבידור האסקפיסטי יעיל מאד, אך צרוף גימיקים רבים למדי. נחמד לשלוף שפנים מהכובע, אך גם צריך לדעת כיצד לעשות זאת. עם זאת, ההנאה מובטחת. ה'בלו מן גרופ' נורא מצחיקים וברגעים מסוימים אף מבריקים. ההפקה המורכבת מאורגנת ומביאה לכאן את המופע המורכב כולל התאורה, הווידאו והמוזיקה המיוחדים. חוויה כיפית, אם כי מעט ארוכה, להורים ולילדים, ולמחפשים שואו אלגנטי שלא מזלזל באינטליגנציה.

ה'בלו מן גרופ' בתל אביב (צילום: סיון פרג')
ה'בלו מן גרופ' בתל אביב (צילום: סיון פרג')
נושאים קשורים: