הריאיון המתוקשר עם ליהיא גרינר בסוף השבוע האחרון עורר סערה לא קטנה. גם אמירה בוזגלו לא נשארה חייבת, והגיבה בחריפות לדבריה של גרינר בתכניתה "באה בטוב" ברדיו דרום.

"כולנו קראנו או נתקלנו בכותרות של ליהיא גרינר לשער בשבעה לילות שנראה מעולה, בו היא מראה את הגזרה החדשה שלה עם הכותרת 'אני פאקינג גורו'", אמרה בוזגלו והבהירה בטרם הגיבה ישירות לדבריה של יוצאת הריאליטי כי "אני מחבבת אותה מאוד ומדברת עליה בקורסי הליהוק שלי, כמה היא ליהוק מוצלח כיוצאת ריאליטי".

לאחר מכן פנתה בוזגלו לגרינר באופן ישיר: "חשוב לי להגיד לך ליהיא, שבגלל שאני מחבבת אותך, הדברים שאני אומרת עכשיו הם לא ממקום רע, לא כועסת עלייך או סולדת. אני יודעת שיש לך הרבה כוונות טובות אבל הפה שלך, עם הרבה כוונות טובות מוביל לגיהינום. בסופו של דבר תרזי, תהני, תעופי על החיים, תהי בכושר את נראית מעולה – 'אקסייטינג', כמו שאת אומרת, אבל אין שום סיבה שתפסלי את האחר כי כרגע טוב לך".

בוזגלו התייחסה בדבריה גם לאופן בו התעשייה מתייחסת לנושא הרגיש. "לא פעם שמעתי מהסוכנים שלי – 'תרזי, תקבלי שער בלאישה, תקבלי להנחות תכנית'… אבל למה אנחנו כנשים צריכות לשעתק את הדבר הזה ולתת לו תוקף? גם ככה לא משנה אם מישהי במידה 36 או 50, אנחנו תמיד נאבקות במשקל ובמקום שכל הזמן שופטים אותנו. למה אנחנו נותנות יד לדבר הזה? מי שמך להגיד מי אישה מאושרת יותר – זאת ששמנה יותר או זאת שרזה יותר?".

זאת ועוד, בוזגלו השוותה בין הנושא הנידון לשתי קהילות בישראל שעלו לכותרות לאחרונה בשל חוסר שוויון. "אני מבקשת ממך, גם כאחת שאוהבת את הקהילה הלהט"בית – כמו שאת יוצאת בשבילם, תצאי בשביל הנשים. גם הומו שהלך לישון בלילה לא פעם חושב הלוואי שהייתי קם להיות סטרייט. או טהוניה שהיתה מעדיפה לקום לבנה בשלב כלשהו בחיים שלה. לא באמת כי אתיופי פחות שווה מלבן, לא כי הומו פחות שווה מסטרייט. לא כי שמנה פחות שווה מרזה. כי החברה הכתיבה לנו את זה. להזכירך חמודה, עד לפני מאה שנה, אפילו עשרים שנה משקל עודף היה נראה טוב. כשנשים שקלו חמישים קילו חשבו שהן אנורקסיות ושזה לא בריא. אנחנו כרגע עם תכתיבים וטרנדים של רזון".

"אנחנו תמיד נאבקות במשקל ובמקום שכל הזמן שופטים אותנו". אמירה בוזגלו (צילום: קוקו)

לבסוף אמירה התייחסה לעצמה ואמרה: "עוד עשרים שנה יכול להיות שאני אעמוד על היופי למרות שאני כבר מרגישה טוב. גם אם אקבל שער ואתראיין על זה ביום שאחרי אני לעולם לא אחפיץ נשים ואגיד שמישהי ששמנה או במשקל אחר מרגישה פחות טוב.

"יש כל מיני מבני גוף ומשקלים, קבלו את כולם באהבה", סיכמה בוזגלו, ואף התייחסה למשקל שלה עצמה. "אין צורך לשפוט, זה בסדר גם כשבחורה אומרת 'הרמתי ידיים כי אין עוד כוח לדיאטות'… אני לא אהיה רזה לעולם ולא מעוניינת רזה. לא צריכה להתנצל על זה. עם כל אהבה שלי אלייך, ליהיא עופי על עצמך אבל אל תגידי לי באיזה משקל להיות"

לאחר מכן בוזגלו הקדישה את Sorry של ג'סטין ביבר וסגרה במשפט "ליהיא, זאת מילה שאת יכולה להגיד לכולנו".

נושאים קשורים: