סוכנות החלל של ארצות הברית, נאס"א, פרסמה השבוע מודעת דרושים לתפקיד "קצין הגנה פלנטרית" שתפקידו להגן על כדור הארץ מפני חייזרים – או לפחות ממיקרובים זרים החוזרים מהחלל יחד עם חלליות שנוחתות, וכן להגן על כוכבים אחרים מפני חיידקים שמקורם בכדור הארץ. כשהסוכנות פרסמה את ההודעה היא כיוונה למועמדים בעלי תארים מתקדמים ועם ניסיון במשימות בין-כוכביות.

מה שהיא בהחלט לא ציפתה לו הוא מכתב נלהב מג'ק דיוויד בן ה-9, שכתב לנאס"א בבקשה להתקבל לתפקיד. הוא קיבל השראה מהגדרת תפקיד הלוחמה בחייזרים, וגייס את האומץ לכתוב ביום חמישי את המכתב, כשהוא חותם: "ג'ק דיוויס, שומר הגלקסיה, כיתה ד'".

מדובר בתפקיד שהשכר עליו הוא 187 אלף דולר, וכבר 50 שנה שמדובר בתקן אחד ויחיד לקצין הגנה פלנטרית בנאס"א במשרה מלאה. התפקיד פתוח למועמדויות מה-13 ביולי עד ה-14 באוגוסט.

במכתב כתב דיוויס:

"לכבוד נאס"א,

שמי ג'ק דיוויס ורציתי להגיש מועמדות לתפקיד קצין ההגנה הפלנטרית. אני אולי בן 9 אבל אני חושב שאתאים לתפקיד. אחת הסיבות לכך היא שאחותי אומרת שאני חייזר. בנוסף, ראיתי כמעט את כל סרטי החלל והחייזרים שאני יכול לראות. ראיתי את הסדרה 'סוכני S.H.I.E.L.D' של מארוול ואני מקווה לראות את הסרט 'גברים בשחור'. אני מצוין במשחקי וידאו. אני צעיר, כך שאני יכול ללמוד לחשוב כמו חייזר.

בברכה,

ג'ק דיוויס

שומר הגלקסיה

כיתה ד'".

במקום להתעלם בגיחוך מהמכתב, החליט מנהל מחלקת מדע הפלנטות בנאס"א ג'ים גרין לשלוח לילד תגובה אישית. בנוסף, מנהל המחקר הפלנטרי ג'ונתן ראל אף התקשר לביתו של דיוויס כדי לברך אותו על העניין במשרה.

מכתב התשובה (צילום: נאס"א)

במכתב התשובה, למרבה הפלא, לא דחתה נאס"א את הפנייה: "שמעתי שאתה 'שומר הגלקסיה' ושאתה רוצה להיות קצין הגנה פלנטרית. זה מצוין! התפקיד הזה מגניב ממש וחשוב מאוד. מטרתו להגן על כדור הארץ ממיקרובים קטנטנים כשאנו מביאים דוגמיות מהירח, מאסטרואידים וממאדים. מטרתו גם להגן על כוכבי לכת וירחים אחרים מהחיידקים שלנו בעודנו חוקרים באחריות את מערכת השמש.

"אנחנו תמיד מחפשים מדענים עתידיים פיקחים ומהנדסים שיעזרו לנו, אז אני מקווה שתלמד היטב ותצליח בבית הספר. אנחנו מקווים לראות אותך פה בנאס"א באחד הימים!".

בהודעה שהוציאה נאס"א בעניין, היא כתבה כי "למרות שהתפקיד אולי אינו במציאות מה שהכותרת שלו מעלה, הוא בהחלט משחק תפקיד משמעותי בקידום חקירה אחראית של מערכת השמש שלנו על ידי מניעת זיהום מיקרוביאלי של כוכבי לכת אחרים ושל כוכב הלכת שלנו".

נושאים קשורים: