המכללה למנהל הוציאה מכתבי פיטורים לצוות רדיו "קול הקמפוס" (106FM). הפיטורים יכנסו לתוקף בסוף חודש אוגוסט. בקרב השדרנים קיים חשש כי התחנה תפסיק את שידוריה עם כניסת הפיטורים לתוקף. מגורמים פנימיים נודע ל-360 כי עובדי ושדרני התחנה מנועים מלדבר עם התקשורת.

בספטמבר 2014 פוטרו מנהל התחנה ליאור רחמני והעורכת הראשית עדי מור, ומזה שלוש שנים שתחנת הרדיו החזיקה מעמד עם שלושה עובדים קבועים בלבד, בעוד כל השדרנים עבדו בהתנדבות מלאה. שני המפיקים המפוטרים תפעלו למעשה את כל התחנה, החל בעריכה, דרך הפקה ועד הדרכת שדרנים וסטודנטים.

סוף עידן. קרולינה באולפן "קול הקמפוס" (צילום: גיל רוביו)

למרות הצוות המינימלי, הוחלט, כאמור, לפטר שניים משלושת העובדים הקבועים של התחנה ולהשאיר רק את המנהלת הדר זילברשטיין, שחזרה לאחרונה מחופשת לידה ואסור לפטר אותה על פי חוק למשך חודשיים מחזרתה לעבודה. נכון לרגע זה עתידה בתחנת הרדיו לא ברור.

מהמסלול האקדמי המכללה למנהל נמסר בתגובה: "תחנת קול הקמפוס הייתה תחנת פורצת דרך ובזכותה קמו תחנות רדיו איכותיות נוספות ששינו את הרגלי הצריכה של קהל המאזינים הישראליים. יחד עם זאת, צריך להתקדם עם הזמן ולכן החלטנו לעבור לעולם הפודקאסטים והשידורים האינטרנטיים. בקרוב נפתח מיזם חדש שאנחנו מאמינים שיהיה מודל לחיקוי לתחנת רדיו נוספות כפי שקול הקמפוס היה. שינויים אלה מצטרפים למגמה הכללית של שינויים וחיפוש אחר התחדשות של המדיום הוותיק. על כן, הוחלט על הקמת יחידת תוכן של המכללה אשר תהווה בסיס לשידור פודקאסטים שיעלו לאתר המכללה ולאפליקציה וכן ישדרו בתחנת הרדיו בחלק מהזמן כשלפחות בהתחלה תכני המוזיקה המוכרים יישארו".

רפי גמיש, מנכ"ל המסלול האקדמי של המכללה למנהל: "קול הקמפוס הוקמה על מנת להעניק שירותים לסטודנטים במסלול הרדיו ולאפשר להם התנסות מעשית. התחנה, כמו כל פרויקט של המכללה, התנהלה במקצועיות רבה והפכה למוצר איכותי וייחודי. כפי שקול הקמפוס פרצה דרך בעולם הרדיו הישראלי אנו משוכנעים שגם המיזם החדש יהיה פורץ דרך ומשנה הרגלי האזנה".

רדיו "קול הקמפוס" במכללה למנהל נוסד בשנת 1995 ונודע במיוחד בזכות היותו במה לז'אנרים מוזיקליים מגוונים, בהם אינדי, פולק ורוק אלטרנטיבי. שידורי התחנה נקלטים במרכז הארץ בתדר 106FM וכן בפריסה ארצית באמצעות אפיקי הרדיו של HOT ו-yes. בין בוגרי ושדרני התחנה: לאון פלדמן, סער גמזו, אמירה בוזגלו, רביב גולן ועוד.

עדכון: לאחר פרסום הידיעה, פרסם סער גמזו, שדרן והמנהל המוזיקלי לשעבר של התחנה, פוסט פרידה ארוך בעמוד הפייסבוק שלו בנוגע לשינויים הצפויים ב"קול הקמפוס". בין היתר כתב: "22 שנות שידור מפואר ופורץ דרך וסקרן ומעורר מחשבתית ומתפקע מאהבה יבואו אל קיצן והמפעל הזה יפסיק להתקיים (לפחות במתכונתו המוכרת והנוכחית). זה התחיל אי שם כשבעטו אותי החוצה וביטלו את התקן לעורך ראשי, עבר דרך הפיטורים המכוערים של רוביו ועדי וליאור, והגיע אל היום, שבו שני מנהלי השידורים של התחנה אוחזים במכתב פיטורים ומנהלת התחנה תלויה באוויר על חסדי החוק שלא מאפשר לפטר גם אותה אחרי שחזרה מחופשת לידה.

"הסיבה הרשמית – אין יותר כסף להחזיק את התחנה (על הנייר הם מתעקשים שלא מדובר בסגירה, למרות שהלכה למעשה אין מי שיפתח לשדרנים את הדלת) הסיבה כמו שאני מבין אותה – המסלול מעולם לא הרגיש מחובר לחיה הזו, ועכשיו מצא דרך להפטר ממנה".

נושאים קשורים: