ענק הזמר החרדי אברהם פריד פרסם אתמול (ד') סינגל בשם 'מחשב מסלול מחדש' מתוך האלבום הישראלי 'כמה טוב שנפגשנו' שיצא לחנויות ויושק ביום ראשון בבריכת הסולטן. מדובר באלבום שכולו מורכב ממוזיקה יהודית מקורית, זאת לעומת אלבומי העבר של פריד שהתרכזו בעיקר במוזיקה חסידית קלאסית.

בשנים האחרונות החל פריד לעסוק במוזיקה ישראלית ויהודית, ובין היתר פרסם גרסה 'רק תפילה אשא' שכתב יורם טהרלב. בנוסף הוציא בעבר את השיא 'עלה קטן' שהפך ללהיט גם במגזרים וקהלים נוספים, ולא רק במגזר החרדי, וזכה לגרסת כיסוי של דודו אהרון.

מבקר המוזיקה היהודית נתנאל לייפר ציין באתר 'כיכר השבת' כי הקהל שמלווה את פריד בשנים האחרונות הפציר בזמר שייחד אלבום שלם לשירים ישראלים מקוריים, וכעת זה קורה. באלבום החדש משתפים פעולה גם רמי קליינשטיין, ישי ריבו ועוד.

"האלבום הזה, שונה מכל מה שהכרנו אצל אברהם פריד, הוא הרבה יותר מסקרן, מפתיע וישראלי מתמיד", כתב לייפר ב'כיכר השבת' והוסיף בפייסבוק: "לקח לו עשור אבל לדעתי היום הזה הוא סמל למהפך הגדול של המוזיקה היהודית בשנים האחרונות. ממוזיקה "אלטרנטיבית" שנחשבה למוזיקת שוליים של "משוגעים" ו"ציפורים מוזרות" הפכה המוזיקה היהודית המקורית לז'אנר המוביל כשגם הזמר החסידי הגדול ביותר כיום מוציא אלבום של מוזיקה יהודית מקורית בעברית דבר שלא היה לו אח ורע".

נושאים קשורים: