ב'בית אות המוצר' בירושלים, תיפתח הערב (ד') תערוכה חדשה באצירת יעל ניצן, פרי שיתוף פעולה בין אמנים ברזילאים ואמנים ישראלים, לרגל מלאת 50 שנה לאיחוד ירושלים.

לפני כשנה קמה בברזיליה, בירת ברזיל, יוזמה מטעם ארגון שלום חברים בראשותו של הכומר לאורינדו וביוזמתו של האדריכל המנוח אוסקר נימאייר, תחתה התאגדו אמנים ברזילאים יחד עם אמנים ישראלים שמוצאים מברזיל. המפגש התרבותי בין האמנים הניב תערוכה משותפת בה מוצגות 40 עבודות מתחומי האמנות השונים ובהם ציור, מוזאיקה, פיסול, זכוכית, צילום וידאו.

עבודתה של נעמי ישראל (צילום: באדיבות יעל ניצן)

אחת האמניות הברזילאיות, שהיא גם שדרנית טלוויזיה ותקליטנית, מנסה לבטא את יופייה של ירושלים בעבודותיה. אמנית המוזאיקה סידה קאראבלו, טוענת כי בעולם מפיצים מידע מעוות על ישראל, ועל כן החליטה להצטרף לקבוצת האמנים מתוך רצון לשנות את התפיסה השלילית הרווחת. כל האמנים המשתתפים בתערוכה רואים את עצמם כשגרירים של רצון טוב של ישראל.

התערוכה נערכת בחסות שגרירות ברזיל בישראל. הפתיחה הערב (יום ד' שעה 19:00, דרך חברון 12, ירושלים), תתקיים בנוכחות קונסול הכבוד של ברזיל אייל דוידס. בתאריך 17.8.17 תנדוד התערוכה לבית התרבות של ברזיל בתל אביב, ומשם תצפין לגלריה אסף בחיפה ותוצג שם בתאריכים 26.8-5.9.17. בין המשתתפים בתערוכה: האמנים גרבזיו קורוזו, דניז פיליאז, סרגיו לרמן, דניאל אדן, יוני שראל ויויס פיגארדו.

עבודתו של דניז פיליאז (צילום: באדיבות יעל ניצן)
עבודתם של סידה קראבלו ודניז פיליאז (צילום: באדיבות יעל ניצן)
נושאים קשורים: