( )

תדגימי

מה? הצגה המבוססת על מקרה אונס אמיתי

למה? דרמת בית משפט תיעודית. בדיון שהתקיים ב-2008 בבית המשפט המחוזי בירושלים, השופטים ועורכי הדין ביקשו מנערה בת 16 להדגים פיזית על רצפת בית המשפט את התנוחות בהן נאנסה שנתיים לפני כן, בעודה בת 14, על ידי ארבעה נערים. והיא – רכנה על רצפת בית המשפט והדגימה. לאורך כל הדיון, הסנגור של הנערים מדבר לנערה באופן בוטה ואגרסיבי. השופטים עושים ניסיונות רפים לבלום אותו, אך ללא הצלחה. אקורד הסיום של הדיון שכולם לוקחים בו חלק, הוא ההדגמה. "תדגימי" היא דרמת בית משפט שמבוססת על תמלילי אותו דיון, כאשר המינים המקוריים הוחלפו – הגבר היחיד במופע משחק את הנאנסת, וארבע נשים משחקות את השופטים, התובע והסנגור. קטעי סאונד מהדיון המקורי משולבים בפס הקול ולחלק מהצופים יש תפקיד פעיל בהתרחשות הבימתית.

מתי? 2.8, שעה 20:30; 4.8, שעה 14:00.

איפה? מוזיאון תל אביב, אולם שידלובסקי.

כמה? 95 ש"ח.

הידעת? עם פרסום הדיון בתקשורת, הסניגור של הנאשמים טען להגנתו: "אמפתיה תפריע לי לעשות את עבודתי" מומחים טענו: "לגיטימי לחלוטין". אגב, כולם גברים.

"תדגימי" (צילום: דפנה לוזון)

( )

יין בין צלילים

מה? פסטיבל "בין הכרמים".

למה? פסטיבל בין הכרמים המסורתי במרום הגליל יתקיים זו השנה ה-11 ברציפות בשבוע של ט"ו באב. שמונה ימים ולילות מיוחדים בהם שלל אירועים: מופע זריחה של רמי קלינשטיין (4.8) מול נוף הכנרת והרי הגולן, שני מופעי ענק ביער עין הוזים – אחד ממתחמי המופעים המיוחדים בארץ – יהודה פוליקר יארח את מירי מסיקה (10.8) וערב מיוחד עם שני אמנים בערב אחד: אביתר בנאי עם ישי ריבו (8.8). עוד יתקיימו מופע של 'סולג'יי' המשלב דאנסהול ורגאיי ישראלי באמירים (9.8), ירידים גליליים מיוחדים, הפנינג אמנות ורוח במצפה עמוקה, אירועי מוזיקה וסיורים ביקבים ובכרמים הרבים במרום הגליל, תפריטים מיוחדים במסעדות האזור, טיולים, פעילויות לכל המשפחה והרבה יין טוב ורומנטיקה.

מתי? בין התאריכים 3-10.8.

איפה? מועצה אזורית מרום גליל.

כמה? עד 170 ש"ח. לפרטים נוספים.

הידעת? ביהדות, ט"ו באב מציין מועד של שמחה בסימן של פיוס ואהבה בעם ישראל. המשנה מתארת את ט"ו באב בארץ ישראל בימי קדם כיום שבו היו לובשים בגדי לבן שאולים כדי שלא ניתן יהיה לדעת למי אין בגד, והנשים היו יוצאות לרקוד בכרמים לשם שידוכים.

פסטיבל בין הכרמים (צילום: ג'יני סוכנות צילום)

( )

קטעים מיומנו של הרצל

מה? עיבוד תיאטרלי ראשון ליומנו של בנימין זאב הרצל, של תיאטרון מיקרו.

למה? ההצגה "הרצלמאניה" היא פנטזיה המבוססת על יומנו של בנימין זאב הרצל. זהו מופע תיאטרלי, המשלב אמנות מוזיקלית וויזואלית. הבמאי והשחקן, יפים ריננברג, שילב על הבמה הצגת יחיד, תיאטרון בובות והקלטות אודיו. אמנויות הציור והמוזיקה משתלבות אף הן כאשר האמן איליה קוץ מצייר תוך כדי ההצגה, והעבודות מוקרנות לקהל. המופע נע בין הדוקומנטריות של היומן לפנטזיה של יוצרו.

מתי? הצגת בכורה תתקיים ביום רביעי, 2.8.17, שעה 20:00. הצגות נוספות: 3.8.17, שעה 20:00, 5.8.17, שעה 21:30.

איפה? תיאטרון ירושלים, אולם מיקרו.

כמה? מחירים מיוחדים במסגרת סופעונה: 40-70 ש"ח. לרכישה לחצו כאן, או בטלפון 02-5605755.

הידעת? תיאטרון מיקרו החל את דרכו בשנת 1994, כסטודיו למשחק שייסדה אירינה גורליק, לאחר שעלתה לישראל מברית המועצות לשעבר. הסטודיו המשיך את מסורת התאטרון הרוסי, ברוח עבודתם של קונסטנטין סטניסלבסקי וולדימיר נמירוביץ'-דנצ'נקו. בהתאם, כל ההצגות בתאטרון מיקרו מלוות בכתוביות בשפה הרוסית.

( )

פסטיבל זירת מחול של הזירה הבין תחומית

מה? פסטיבל מחול המתקיים זו השנה ה-17 בניהולו האמנותי של סהר עזימי.

למה? בפסטיבל יוצגו שמונה בכורות מחול מקוריות תחת כיפת השמים, תערוכות חדשות, מיצגי וידאו וסאונד. בנוסף תהיה גם מוזיקה חיה, DJ ובר משקאות בסוכה לאור הירח.

מתי? 1-3.8.17.

איפה? בית הנסן, גדליהו אלון 14, ירושלים.

כמה? ערב מלא 120 ש"ח; 2 תכניות 80 ש"ח; תכנית אחת 50 ש"ח.

הידעת? בית הנסן הוא מרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה, הממוקם בשכונת טלביה בירושלים, במבנה שהיה בעברו בית החולים הממשלתי על שם הנסן- מרכז טיפולי לחולים במחלת הצרעת. בית החולים הוקם בשלהי המאה ה-19 בשם בית החולים למצורעים עזרת ישו, כדי לשמש לאשפוז מבודד את החולים בצרעת.

פסטיבל זירת מחול (צילום: אפרת מזור)

( )

כנס נוער קורא

מה? דף הפייסבוק שהפך לכנס הכי מבוקש היום אצל בני נוער, ואצל כאלה שאוהבים לקרוא.

למה? בכנס ישתתפו מאיר שלו, דנה אלעזר-הלוי, יואב בלום, קומיקזה, נועה מנהיים, דוד מוסקוביץ ועוד. תתקיים מכירת ספרים יד שנייה ענקית וספרים אף יחולקו במתנה. בנוסף, כל מי שרוצה יכול להציב דוכן מכירה של דברים שהוא יוצר, כל עוד הם קשורים איכשהו לעולם הספרים.

מתי? חמישי 3.8.2017, 12:00-18:00.

איפה? אולם סמולרש, אוניברסיטת תל-אביב.

כמה? 25 ש"ח.

הידעת? דף הפייסבוק המצליח "נוער קורא – כן, יש דבר כזה", הוקם לפני 5 שנים כדי להוכיח שיש בני נוער שאוהבים לקרוא, למרות כל הסטיגמות שאוהבים להדביק להם. עם הזמן, העמוד התפתח והפך להיות בית, משפחה ומקום חם לכל נער ונערה שאוהבים לקרוא. לכנס הראשון הגיעו כמעט 200 משתתפים והשנה צפויים להגיע כ-1000 משתתפים.