כתב חדשות ערוץ 2, גלעד שלמור, הוכה הערב (מוצ"ש) ונפצע במהלך סיקור מסע הלווייתו של הצעיר בן ה-20 שנורה בבוקר על ידי שוטרים במהלך מרדף, ככל הנראה במהלך פעילות פלילית. במהלך מסע ההלוויה, בו השתתפו מאות אנשים, דווח על עימותים קשים ועל התפרעויות.

בסביבות השעה 23:00 תקפו נוכחים את שלמור בן ה-34 וגרמו לחבלות בגופו. חובשים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים איכילוב בעיר, בהכרה עם חבלות בגופו. בבית החולים אמרו כי הוא התקבל ומטופל במצב קל.

ההרוג ביפו (צילום: באדיבות המשפחה)

במשטרה נערכו בכוחות גדולים במיוחד להלוויית הצעיר. בשעות הערב המוקדמות הגיעו לעיר לוחמי מג"ב מכל רחבי הארץ, על מנת לתגבר את הכוחות הקיימים ולמנוע התלהמות והתחדשות העימותים האלימים. חרף ההכנות והתגבורת שהוזעקה ליפו, במהלך מסע הלוויה החלו עימותים והתפרעויות בין הצדדים. הנוכחים איימו על עיתונאים שהגיעו למקום, ודרשו מהם להתרחק: "אמרו לנו שלא כדאי שנעמוד בבית הקברות כי יהיו מכות".

ראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, קרא הערב להרגיע את הרוחות: "אני מבין את הכאב של הקהילה הערבית ביפו אך חשוב בעת הזו לשמור על איפוק למען הסדר והביטחון של כולם. אסור לנו לתת לקיצונים להרוס את החיים המשותפים ביפו, אותם בנינו יחד בעבודה קשה. אני מקווה שהנושא ייחקר במהירות וברצינות".