הזמר אמיר פרישר גוטמן הובא למנוחות בבית העלמין "מנוחת עולמים" בנתניה. גוטמן נפטר ביום ראשון, יממה לאחר שטבע כשניסה להציל את אחייניתו מטביעה בחוף סמוך לעתלית. מאות אנשים הגיעו לבית העלמין ללוות את אמיר פרישר גוטמן בדרכו האחרונה. לבקשת המשפחה, באי הטקס הגיעו לבושים בלבן.

קברו של אמיר פרישר גוטמן. (צילום: אמיר מאירי)

מוקדם יותר היום הוצב ארונו בתיאטרון הבימה, ונערך לו טקס אשכבה. מאות אנשים הגיעו למקום כדי לחלוף על פני ארונו. בטקס הספידו את גוטמן איל פרי, אחיו של אמיר, שבתו ניצלה בזכות אמיר. נועה ברנר, תסריטאית וחברה קרובה של אמיר, שכתבה איתו את המחזמר "הוספיטל דה מיוזיקל". אלי יצפאן, חבר של אמיר שעבד איתו במספר הפקות. הראל סקעת ואנשים נוספים.

טקס האשכבה של אמיר פרישר גוטמן: (צילום: פז בר. כתב: מאור בן הרוש)

אחיו הגדול של אמיר, אייל, ספד לו: "תראה כמה אנשים באו להודות לך על הלב הגדול שלך. כולם נמצאים כאן לכבודך. לפני שנה וחצי כבר הכינו אותנו לפרידה. נלחמנו בכל הכח. כבר אז היה נראה שהתסריטאי של הסיפור שלך השתגע. לוחם אמיתי ללא גבולות או חסמים. אתה סמל".

ארונו של הזמר אמיר פרישר גוטמן, מוצב בתאטרון הבימה. (צילום: אבישג שאר ישוב)

"האור שלך כבה", הוסיף אייל. "אתה משאיר חלל עצום ואנחנו לא יודעים איך להתמודד עדיין. עכדיו הגיע הזמן לנוח", אמר האח וסיים במילים המצמררות: "תודה על שחר, נאהב אותך תמיד".

בן זוגו של אמיר פרישר גוטמן, ינאי, בטקס האשכבה היום. (צילום: אבישג שאר ישוב)

בשבת בצהרים גלי הים הכניעו את השחקן, זמר, הכוריאוגרף והבמאי אמיר פרישר גוטמן. השחקן שנחלץ לסייע לאחייניתו בת החמש שנסחפה לים בחוף עתלית, נקלע בעצמו למצוקה טבע ופונה במצב אנוש לבית החולים רמב"ם בחיפה.

טל מוסרי בוכה על ארונו של אמיר פרישר גוטמן. (צילום: אבישג שאר ישוב)

פרופ' ירון בר-לביא, מנהל אגף טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, מסר לאחר מותו של הזמר כי "לאחר יומיים של מאמץ רפואי מקסימלי, לצערנו אמיר פרישר-גוטמן נפטר. הוא נפטר מקריסת מערכות כללית ולא חזר להכרה מאז שהגיע לבית החולים, אחרי החייאה ממושכת בשטח".

נושאים קשורים: