העצומה שקוראת ל"חוק אמיר פרישר גוטמן ז"ל" חצתה היום (ג'), יום הלווייתו, את קו מאה אלף החתימות. העצומה מקשרת בין מותו של פרישר גוטמן, סמל עבור הקהילה הגאה וחלוץ להט"בי, לבין סערת האימוץ ללהט"בים שהחלה בשבוע שעבר, וקוראת לחוק שיאפשר למשפחות גאות לאמץ, על שמו של הזמר.

כפי שפורסם לראשונה ב-360, העצומה עלתה לאוויר זמן קצר לאחר קביעת מותו של פרישר גוטמן ויעדה הראשוני עמד על 5,000 חתימות. תוך מספר שעות צברה העצומה למעלה מ-16,000 חתימות, שהם 330% אחוזי הצלחה. עם פרסום הידיעה בנושא התגבר קצב צבירת החתימות ואף הגיע לכ-5,000 בשעה.

ההצלחה הסוחפת הביאה את יזמי העצומה לעדכן את היעד ל-50,000, שאף הוא נחצה תוך פחות מיממה. כעת, כאמור, חצתה העצומה את קו מאה אלף החתימות. עצומה קיימת באותו נושא, שהתפרסמה עם פרוץ הסערה בשבוע שעבר, צברה מספר דומה של חתימות ולמעשה חצתה אף היא את היעד, שמראש עמד על מאה אלף.

קריאה לחתימה על העצוומה ( )

אמיר פרישר גוטמן הביא ילד באמצעות אם פונדקאית יחד עם בעלו ינאי. במאי 2007 יצא הזמר מהארון. טקס נישואיו עם ינאי פרישר היה הראשון בישראל של אדם מפורסם מתעשיית הבידור עם בן זוגו. בזכות כל אלה, הזמר נחשב לחלוץ סמלי עבור הקהילה הגאה.

אמיר פרישר גוטמן (צילום: קוקו)