( )

כפר סבא 2000

מה? אירוע השקה לספרה החדש של ג'וליה פרמנטו, בעריכת ליה פן, שיוצא לאור במלאת 20 שנה לפענוח רצח אסף שטיירמן ז"ל.

למה? הספר, שנקרא לעתים כרומן נעורים אפל ולעתים כספר מתח, מבקש ללכוד את האלימות המבעבעת מתחת לפני השטח בכפר-סבא, דרך עיני מתבגרים בני טובים המושפעים מהסערה הציבורית שהתחוללה עם פענוח רצח דומה. אירוע ההשקה יערך בהשתתפות נטע ריסקין, אלי אליהו, חלי גולדנברג, רון דהן, רועי חסן, נעם פרתום ואמיר נעמן. האירוע ייערך בהשתתפות ג'וליה פרמנטו וליה פן, אשר יקריאו מהספר וישוחחו על תהליך הכתיבה, התחקיר והעריכה הספרותית בצל הפרשה שהיוותה השראה לכתיבת הספר – רצח אסף שטיירמן ז״ל.

מתי? ביום חמישי, ה-27.7 בשעה 20:00.

איפה? "סאפה", סמטת בית הבד 3, תל אביב.

כמה? הכניסה חופשית. לעמוד האירוע בפייסבוק. אירוע השקה נוסף ייערך ביום רביעי ה-26.7 בשעה 19:00, בית רייזל, כפר סבא. לעמוד האירוע בפייסבוק.

הידעת? רצח אסף שטיירמן התרחש ב-4 בדצמבר 1996, בחורשת אוסישקין על גבול כפר סבא-הוד השרון. הרצח נותר בלתי מפוענח במשך ארבע שנים, עד שבדצמבר 2000 פנתה אשתו של הרוצח למשטרה והתלוננה כי תקף אותה, ובנוסף סיפרה, כי לאחר נישואיהם התוודה בפניה על רצח שביצע. בעלה, רעי חורב, נעצר והודה במעשה הרצח, בנוכחותן של שתי מכרות נוספות. גילוי פרטי המעשה עורר סערה ציבורית, מכיוון שהמדובר היה ברצח ללא מניע וללא סיבה הגיונית, על ידי צעירים "בני טובים".

כפר סבא 2000 ( )

( )

תמיכה בפרויקט "כנרת שמה"

מה? אלבום שיריה של כנרת אליסף ז"ל.

למה? כנרת השאירה 11 שירים העוסקים ברובם בהתמודדות עם מחלת הסרטן. השירים מעלים כאב רב לצד מאבק קשה, אך גם אופטימיות ואהבה. היא ביקשה שהשירים יצאו לאור, גם אם לא בחייה. פרויקט אלבום שיריה של כנרת נוצר במטרה להגשים את חלומה ולהשיק אלבום וספר עם השירים ועם הזיכרונות הטובים שנשארו.

משתתפים בפרויקט: איתי פרל, נדב אזולאי, חנוך טיאר, עופרי לייבל, אביב נוימן, אביחי מזוז, אורן אדרי, קארין צרפתי רועי שפירא, שני ולמן, רוני גנאור ואחיה אליסף.

איפה?­כאן.

כמה? ניתן לתרום החל מ-50 ש"ח.

הידעת? כל יתרת הכסף, אם תהיה, תועבר לתרומה לעמותת רוח דרומית לחולי סרטן ומשפחותיהם, שליוו את כנרת. העמותה מפעילה מרכז לרפואה משלימה בנגב למתמודדים עם מחלת הסרטן. "רוח דרומית" הוקמה למען החולים ובני משפחותיהם, ומספקת סיוע ותמיכה באמצעות טיפולי הרפואה המשלימה, הניתנים ללא תשלום במרכז הרפואי סורוקה ובתשלום סמלי של 60 ש"ח בבית רוח דרומית.

כנרת אליסף ( )

( )

מכפר באת ואל כפר תשוב

מה? במסגרת התערוכה "מכפר באת ואל כפר תשוב" יתקיים אירוע מיוחד במוזיאון ינקו דאדא של מיצג שירה, מחול ותנועה של האמנית האורחת מדיסלדורף, סוזאנה הילה, שהגיעה במסגרת תכנית חילופי האמנים כפר עין הוד-דיסלדורף.

למה? במסגרת האירוע המיוחד, סוזאנה הילה לבושה בגלימה עליה מודפס ציור של האמן ברנהרד קוקן, דבר שהופך אותה לישות רבת צורות. היא שרה בלטינית את "הו נוביליסימה וירידיטאס" מאת הילדגארד פון בינן, שיר באיטלקית מתוך אופרה של מוצרט, שיר פוליטי צרפתי על דובדבנים, שיר אנגלי מתוך "מדוע אנשים מתקוטטים" מאת הנרי פרסל, את "לאן נעלמו כל הפרחים כולם" בשפות שונות ואת השיר "איש תיבת הנגינה" מאת פרנץ שוברט בגרמנית.

מתי? יום שבת ה-29.7 בשעה 12:00.

איפה? מוזיאון ינקו דאדא, עין הוד.

כמה? 24 ש"ח למבוגר; הנחות לאזרחים ותיקים, ילדים וחיילים.

הידעת? מוזיאון ינקו-דאדא הוקם בכפר האמנים עין הוד בשנת 1983, על ידי קבוצת חברים של האמן מרסל ינקו, במטרה לשמר את יצירתו של מי שהיה ממייסדי תנועת דאדא הבין-לאומית ומי שהביא להקמת עין הוד בשנת 1935.

סוזאנה הילה (צילום: ברנהרד קוקן)

( )

יום הולדת 20 להארי פוטר

מה? ספריית בית אריאלה חוגגת 20 שנה לסדרת הספרים המצליחה "הארי פוטר".

למה? לובי הספרייה יהפוך להוגוורטס, עם תפאורה מיוחדת שעוצבה במיוחד עבור האירוע, והקהל אף יוכל לעבור ברציף 4\9:3. בתכנית: פינות יצירה, הקרנת קליפים נדירים וסרטים, חידונים, כינוס מעריצים והרצאות.

מתי? ביום ראשון, 30 ביולי, 22:00-18:30.

איפה? בית אריאלה (ספריית שער ציון של עיריית תל אביב-יפו), שדרות שאול המלך 25, תל אביב.

כמה? כניסה חופשית.

הידעת? ג'ואן "ג'ו" רולינג, נודעת בשם העת ג'יי קיי רולינג, שעמו התפרסמה והפכה לסופרת העשירה ביותר בעולם בעקבות סדרת הספרים "הארי פוטר". לרולינג שם עת נוסף – רורבט גלבריית, תחתיו כתבה שני ספרים.

( )

קיץ מהסרטים בשרונה תל אביב

מה? הקרנה פתוחה לקהל הרחב של סרטים איכותיים ומובחרים מהמבחר של פסטיבל דוקאביב במתחם שרונה. והפעם: האזרחית ג'יין.

למה? הם התייחסו אליה כאל מי שמציעה תרופות סבתא כדי לפתור בעיה שמצריכה מנתח חד-איזמל, אבל ג'יין ג'ייקובס ידעה משהו על החיים בעיר, שאיש מעשרות מתכנני הערים לא ידעו. הגברים שלטו אז בשולחנות השרטוט ובבולדוזרים, וג'ייקובס (מחברת "מותן וחייהן של ערים אמריקאיות גדולות") שוטטה ברחובות וידעה שעיר היא יצור חי ונושם, המורכב מאנשים ורעש ומהומה, היוצרים אופי שאינו ניתן לתכנון ממבט-על של אֶל. מאבק האדירים של ג'ייקובס, אקטיביסטית בעל-כורחה, בבעלי ההון, הוא מאבקם של תושבי שכונות עוני מול אדריכלים עיוורים בראשותו של רשע קלאסי.

מתי? יום שני ה-24.7.

איפה? ברחבה הדרומית של פארק שרונה, רחוב דוד אלעזר 27, סמוך ל"קלארו" ו"ויסקי בר".

כמה? פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

הידעת? ג'יין ג'ייקובס, הייתה עיתונאית וסופרת אמריקנית-קנדית, שעסקה רבות בביקורת של תכנון ערים מודרני. ג'ייקובס ידועה בעיקר בזכות ספרה "מותן וחייהן של ערים אמריקאיות גדולות". מורשתה של ג'ייקובס מצוינת ברחבי העולם ובישראל בסיורים רגליים בכרך העירוני, באירוע המכונה "הליכות ג'יין".

דוקאביב בשרונה (צילום: גיא יחיאלי)
נושאים קשורים: