מספר שעות לאחר מותו של השחקן, הזמר, הכוריאוגרף והבמאי אמיר פרישר גוטמן, פורסמה עצומה הקוראת לחוקק חוק על שמו. מותו הטראגי של פרישר גוטמן, שמגיע בסמיכות לסערת האימוץ לקהילה הגאה שפרצה בשבוע שעבר, הביאה לעצומה קוראת לאפשר לזוגות חד מיניים לאמץ באופן חוקי.

לעצומה הצנועה, שתוכנה משפט אחד, נדרשו 5,000 חתימות בלבד, אך תוך מספר שעות צברה למעלה מ-16,000 חתימות, שהן הצלחה של 330%. לקראת חצות, יום מותו של פרישר גוטמן, צברה העצומה כאלף חתימות תוך דקות בודדות.

עדכון: זמן קצר לאחר פרסום הכתבה עודכן היעד ל-50 אלף חתימות. מספר החתימות בזמן העדכון עמד על כ-20 אלף.

עצומה הקוראת לאפשר להורים חד מיניים לאמץ כבר קיימת ברשת מזה שמונה ימים, והיא קרובה להגיע ליעדה שעומד על מאה אלף חתימות. בעת כתיבת שורות אלה, קיים פער של כאלפיים חתימות בלבד מהיעד.

אמיר פרישר גוטמן הביא ילד באמצעות אם פונדקאית יחד עם בעלו ינאי. במאי 2007 יצא הזמר מהארון. טקס נישואיו עם ינאי פרישר היה הראשון בישראל של אדם מפורסם מתעשיית הבידור עם בן זוגו. בזכות כל אלה, הזמר נחשב לחלוץ סמלי עבור הקהילה הגאה.

אמיר פרישר גוטמן 1976-2017 (צילום: קוקו)

פרישר גוטמן נחלץ אמש (שבת) לסייע לאחייניתו בת החמש שנסחפה לים בחוף עתלית, נקלע בעצמו למצוקה וטבע. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים רמב"ם בחיפה. פרופסור ירון בר-לביא, מנהל אגף טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, מסר היום בצהריים (ראשון) כי "לאחר יומיים של מאמץ רפואי מקסימלי, לצערנו אמיר פרישר-גוטמן נפטר. הוא נפטר מקריסת מערכות כללית ולא חזר להכרה מאז שהגיע לבית החולים, אחרי החייאה ממושכת בשטח".

נושאים קשורים: