טרגדיה בעתלית: הזמר, השחקן והבמאי, אמיר פרישר גוטמן, טבע היום (שבת) סמוך לחוף נווה ים בעתלית. פרישר גוטמן בן ה-41, בילה עם משפחתו בחוף, שאינו מוכרז, כשלפתע הבחין כי אחייניתו בת ה-9 טובעת. הוא הצליח לחלץ אותה בשלום אבל נקלע בעצמו למצוקה וטבע, כך נמסר מהמשטרה.

פרישר גוטמן נמשה מהמים על ידי רוחצים שהיו במקום. לאחר מכן, חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה במקום. הוא פונה לביה"ח רמב"ם בחיפה כשמצבו קשה ויש חשש לחייו.

הפרמדיקים של מד"א, אסף דיין ומרק קוזמנקוב, סיפרו: "שהגענו למקום ראינו על בחוף על קו המים גבר כבן 40 שוכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. אנשים שהיו על החוף משו אותו מהמים והחלו לבצע פעולות החייאה בסיסיות. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו עיסויים הנשמה מתן שוקים חשמליים וטיפול תרופתי. לאחר טיפול בשטח העלנו אותו ליחידת טיפול נמרץ ופינינו תוך המשך פעולות החייאה לבית החולים".

מיכל אמדורסקי מספרת על מצבו הקשה בעמוד הפייסבוק שלה

פרישר גוטמן (לשעבר פיי גוטמן), חבר להקת 'היי פייב' המיתולוגית, התאשפז לפני כשנה לאחר שאובחן כחולה בסרטן בלוטות הלימפה. באותה תקופה כתב באינסטגרם: "קיבלתי את הבשורה והאבחון של הרופאים ואני לומד להתמודד איתה. אני אדם מאמין ואופטימי לגבי המשך הדרך שלפני".

אמיר פרישר גוטמן בתקופת הטיפולים (צילום: באדיבות ערוץ 10)

בעקבות מחלתו הוחלט כי מופע האיחוד החד-פעמי של להקת 'היי פייב', שפרישר גוטמן היה אחד מחמשת החברים בה, יידחה עד להודעה חדשה. כשלושה חודשים לאחר האבחון הראשוני טס פרישר גוטמן לבדיקה נוספת בניו-יורק, שם התברר לו כי הוא למעשה כלל אינו חולה בסרטן.

"צריך להודות כל יום לאלוהים שעשה איתנו כזה חסד", סיכם בהשקת הסרט שהופק לאחרונה על תקופת אשפוזו. "אני עובר תקופה שהיא כולה אתגר, ויש לנו עוד דרך ארוכה לעבור".