יזמית הנדל"ן, ענבל אור, תוכל להשתחרר ממעצר בתמורה להפקדה של 12 אלף שקל, וכן ערבות של 24 אלף שקל של צד ג'. כך קבע הערב (ה') בית המשפט המחוזי בתל אביב. אור נדרשת לדאוג להפקדת הערבות עוד היום, על מנת שתוכל להשתחרר עד יום ראשון הקרוב.

פרקליטה של אור, עורך הדין אפרים דמרי, הגיש בקשה לשחרר את אור ממעצר ולהאריך המועד לתשלום הקנס. עוד נטען בבקשה כי המאסר אינו מידתי והיום לא עוצרים אנשים במדינת ישראל בעקבות חוב כספי, וכי מצבה הנפשי והרפואי של ענבל אור אינו מאפשר את שהייתה במעצר מאחורי סורג ובריח. ככל הנראה, משפחתה של אור גייסה עבורה את הסכום לתשלום הערבות. עוד טוענים מקורביה כי מצבה הנפשי מאוד קשה והיא התקשתה להתמודד עם המעצר.

אור נעצרה במהלך הלילה בירושלים והועברה אל אנשי שב"ס בבית הסוהר נווה תרצה. נגד אור קיים צו מעצר של שבעה ימים אותו הוציא השופט אורנשטיין לאחר שזו לא עמדה בהתחייבויותיה לפרוע חובות בזמן.

השוטרים עצרו את אור במלון בו שהתה בירושלים, אך כאשר הגיעו אליה, היא אמרה להם כי היא אינה חשה בטוב. השוטרים זימנה לה בדחיפות אמבולנס, אלא שאז התפתח ויכוח בין אור לבין אנשי מד"א לאור דרישתה כי יעמיסו לאמבולנס את כל חפציה מהמלון.

לאחר שפונתה לבית החולים אסף הרופא, צוות של משטרת מחוז השפלה המתין לה במקום, ביצע מעצר והעביר אותה לבית הכלא נווה תרצה שם היא צפויה לשהות במהלך השבוע הקרוב.

העילה שניתנה למאסרה של אור היא אי תשלום מלוא חובות הפיגורים שצברה, ואי הגשה של דו"חות על מצבת הנכסים וההתחייבויות שלה לעו"ד איתן ארז, שמונה לפקח על נכסיה. בכך הפרה אור פעם נושבת את החלטת בית המשפט שחייבה אותה לדווח על נכסיה ולפרוע את מלוא חוב הפיגורים שצברה בתיק פשיטת הרגל נגדה בסכום של כ-32 אלף שקלים.

נושאים קשורים: