אוהבים אור וקיץ? כדאי שתחשבו על אחת מארצות סקנדינביה כיעד הבא שלכם דווקא בחודשים יולי ואוגוסט, שם השמש לא שוקעת גם בלילה, ומזג האוויר חמים וצלול.

בחודשי הקיץ יכול להיות די חם בארצות סקנדינביה כשהטמפרטורה יכולה להגיע גם ל-30 מעלות. בזכות התופעה המכונה ”שמש חצות“, בה השמש לא שוקעת כלל ונמצאת באופק במשך 24 ביממה, מי שיטוס כעת לאיסלנד או ללפלנד יזכה לאור גם בשעות הלילה.

תיירים צופים בשמש חצות בנורווגיה (צילום: שאטרסטוק)

בחלק הצפוני ביותר של לפלנד הפינית, השמש נשארת מעל לאופק במשך יותר מ -70 ימים רצופים. גם בערי הדרום של אותו חבל ארץ, בהלסינקי בירת פינלנד או שטוקהולם בירת שבדיה, נהנים המקומיים מ-20 שעות שלא אור. השמש אמנם שוקעת בלילה אך השמיים עדיין בהירים במעט אחרי שהיא נעלמת באופק לכמה שעות בודדות.

תיירים שיגיעו לאזור יכולים ליהנות ממגוון אטרקציות: טיפוס הרים, קיאקים, דייג, רכיבה על אופניים, מסעות ג'יפים ומסלולים רגליים. באיסלנד ניתן גם לצאת לסיור בהרי געש המקומיים או לטבול במרחצאות. ב-21 ביוני, היום הארוך בשנה חוגגים את בואו של הקיץ במיטב המסורת הפינית בכל רחבי המדינה.

כמעט בלתי אפשרי למצוא כעת טיסה זולה לרייקיאוויק, בירת איסלנד, אך אם תזמינו את הכרטיס מראש תוכלו למצוא אחד במחיר נמוך משמעותית, כך הכריזה לאחרונה חברת WOWair האיסלנדית שתשווק טיסות ב-99 דולר לכיוון, לא כולל מזוודות. טיסה ישירה לשטוקהולם עם חברת 'נורוויג'ן' הנורווגית תעלה לכם כ-350 דולר בחודשי הקיץ, ללא מזוודות ובחירת מושב. כעת, הטיסות כוללות עצירה בגרמניה או טורקיה בעלות של כ-450 דולרים.

את דרככם לרובניימי, בירת לפלנד, תוכלו לעשות בטיסה ישירה עם חברת התעופה הלאומית של פינלנד, 'פינאייר', בין ה-7 ל-14 באוגוסט השנה במחיר של 809 דולר. חשוב לציין שאם תזמינו את הטיסה חצי שנה מראש תוכלו גם למצוא טיסות זולות יותר באופן משמעותי, חלקן עם עצירה של מספר שעות באחת מהערים באירופה.

אם אתם דווקא חובבי חושך, בשיא החורף השמש זורחת לשעות בודדות בערי הדרום, ובערי הצפון אינה זורחת כלל בתחילתו. בכל הקשור לקור, הסיפור שונה לחלוטין בכל מדינות החוג הארקטי שם הטמפרטורה יכולה לצנוח גם ל-40 מעלות מתחת לאפס.

היחידות שקצת פחות "סובלות" מקור בחודשי החורף הן נורווגיה ואיסלנד, זה בזכות זרם הגולף, זרם מים חמים המגיע ממפרץ מקסיקו ודואג לעלייה מתמדת של הטמפרטורה בקרבת החוף, כך שבחודשי החורף הטמפרטורה יורדת מעט מאוד מתחת ל-0 ומי הים אינם קופאים, לעומת מזרח היבשת – כגון פינלנד ושוודיה – שם מי הים קופאים והנמלים אינם פעילים. עם זאת, ברוב חודשי החורף שלג מכסה חלק נכבד משטחן של המדינות.

נושאים קשורים: