( )

נאצ'ו דואטו בישראל

מה? לראשונה בישראל: יצירה של הכוריאוגרף הספרדי הנודע נאצ'ו דואטו, בערב משותף עם תמיר גינץ.

למה? להקת המחול קמע תעלה את המופע "Two" המורכב משתי יצירות, Gnawa של הכוריאוגרף נאצ'ו דואטו ו"מותר רק לאהוב" של תמיר גינץ. להקת קמע היא הלהקה הישראלית הראשונה שתעלה יצירה של דואטו, הכוריאוגרף הספרדי שיצירותיו מועלות בכל רחבי העולם.

מתי? שלישי ה-4.7 בשעה 21:00.

איפה? מרכז סוזן דלל, ת"א.

כמה? מחיר לכרטיס: 140 ש"ח. להזמנה: 03-5105656.

הידעת? היצירה Gnawa היא הומאז' לאהבתו של הכוריאוגרף לאזור הים התיכון ולמחוזות ילדותו בוולנסיה. Gnawa הוא טקס פולחן טרנספורמטיבי וביצירה ממחיש דואטו את חושניות הנופים, מזגם של האנשים והרוחניות בפולחן. היצירה נחשבת לאחת מיצירותיו הבולטות של דואטו. היא הועלתה לראשונה על ידי להקתHubbard Street Dance הידועה משיקגו, ובהמשך על ידי הבלט הלאומי הספרדי ולהקות נוספות.

( )

אוטובוס האמנות הראשון בישראל

מה? לראשונה בישראל יושק ה- ArtBus, מיצג אמנות נודד שעוצב על-ידי האמן הבריטי הידוע צ'רלס אייברי. האוטובוס יאסוף הורים וילדים לפעילות של "המרוץ למוזיאון" במוזיאון פתח תקוה לאמנות.

למה? זהו מסע דמיוני ואמנותי שנפתח באוטובוס ונמשך במוזיאון, בפעילות חווייתית המיועדת להורים וילדים כאחד. הפעילות כוללת מסלול הרפתקאות בתערוכות המוצגות במוזיאון, המצאת משחקים, יצירת דגל משפחתי וסדנאות אמנות מיוחדות.

מתי? האוטובוס יפעל החל מה- 5.7.17 כמיצג אמנות קבוע של המוזיאון.

איפה? האוטובוס ייתן שירותי הסעה ייחודיים לפעילות האמנותית ממוקדי איסוף מרכזיים ברחבי העיר פתח-תקוה.

כמה? מחיר סמלי של 5 ש"ח.

הידעת? אוטובוס האמנות נולד כמיזם שמטרתו לקרב בין הורים וילדים, על רקע מחקרים בארץ ובעולם המצביעים על מיעוט הזמן שהורים מבלים עם ילדיהם. מטרה נוספת של הפרויקט היא להנגיש את האמנות לכל אחד במרחב הציבורי ולאפשר לציבור הרחב ליהנות מאמנות שמגיעה לכולם.

אוטובוס האומנות הראשון בישראל (צילום: לשכת דובר עיריית פתח-תקוה)

( )

משורר הספרייה

מה? מפגשים אישיים ליצירה, דיון והתייעצות עם המשורר מרדכי גלילי.

למה? ספריית השירה בבית אריאלה משיקה שירות חדש וייחודי, במסגרתו אוהבי שירה ומשוררים מוזמנים לקבוע מפגשים אישיים עם "משורר הספרייה" מרדכי גלילי. במפגשים ניתן יהיה להביא שירים שנכתבו או בתהליך כתיבה, לדון ביצירות, לקרוא ולעיין בספרי שירה ולהתייעץ.

לצד המפגשים, יתקיימו בספריית המוזיקה בבית אריאלה פעמיים בחודש גם ערבי שירה פתוחים לקהל הרחב ללא תשלום, בהם יארח גלילי בכל פעם משורר אחר.

מתי? בחודש יולי יתקיימו שני ערבי שירה: שלישי, 4.7 בשעה 19:00 – מרדכי גלילי מארח את שולמית אפפל; שלישי 18.7 בשעה 19:00 – מרדכי גלילי מארח את אביחי קמחי. המפגשים יתקיימו בימי שני בשעות 16:00-18:45. כל מפגש יערך כחצי שעה.

איפה? ספריית בית אריאלה, שדרות שאול המלך 25, תל אביב.

כמה? המפגשים הם ללא תשלום ובהרשמה מראש. הרישום למפגשיםכאן.

הידעת? בין השנים 2014-2017, קמחי יזם ושימש המנהל האמנותי ברשות השידור (רשת ב') של המיזם, "שירה עברית, משוררי ישראל קוראים משיריהם", מיזם בו הוקלטו כ 280 משוררי ישראל בשני שירים. השירים הושמעו ברשתות קול ישראל. ברשת ב' שודרו כל שבוע 7 שירים. כל השירים עלו לרשת האינטרנט ונוצר ארכיון שירה עברית בן זמננו.

המשורר אביחי קמחי (צילום: אביב חזק)

( )

הזמנה לשקט

מה? התערוכה 'הזמנה לשקט' במוזיאון הילדים הישראלי, המודרכת ע"י חירשים, חוגגת עשור להיווסדה עם 400,000 מבקרים וכ-30 מדריכים חירשים.

למה? תערוכת 'הזמנה לשקט' – מסע תקשורתי בהנחיית מדריכים חירשים – במסגרתה לא שומעים דבר, אך מדברים בלי סוף – היא הזמנה למסע בערוץ תקשורת חלופי של תנועות ידיים ושפת גוף בהנחיית מדריך חירש, אשר שפת הסימנים היא ערוץ התקשורת העיקרי ולפעמים גם היחיד בחייו. למבקר ניתנת במה לכישורי התקשורת הלא מדוברת הטמונים בכל אחד מאתנו, כפי שהם באים לידי ביטוי בהעדר הקול, חוש השמיעה והשפה.

איפה? מוזיאון הילדים הישראלי, שדרות ירושלים 214, חולון.

כמה? מחיר מלא: 65 ש"ח. גמלאים, סטודנטים וחיילים: 52 ש"ח. תושבי חולון: 41 ש"ח. לרכישה לחצו כאן.

הידעת? התערוכה "הזמנה לשקט" פועלת גם בטורקיה, גרמניה, סין ויפן. על פי נתוני 'הזמנה לשקט' בעולם התערוכה בישראל שברה את שיא המבקרים העולמי. הצלחה זו הובילה לכך שהמדריכים החירשים בתערוכה הישראלית מוזמנים להכשיר צוותים האחראים על פתיחת שלוחות של התערוכה במקומות נוספים ברחבי העולם.

הזמנה לשקט (צילום: כתריאל קראוס )

( )

סדרת האמן של בלנטיינ'ס

מה? הוויסקי המדורג מס' 1 באירופה, משיק את "סדרת האמן" השנייה במהדורה חגיגית ומוגבלת בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם במאי הקליפים והצלם הידוע בעולם Dave Ma.

למה? המהדורה המיוחדת מדגישה ומלכדת את יופייה וקסמיה של סקוטלנד, המולדת ההיסטורית של וויסקי בלנטיינ'ס, וזאת באמצעות סדרת צילומי אוויר מרהיבים וייחודים. מארזי "סדרת האמן" של בלנטיינ'ס פיינסט נועדו כדי לשקף את השראתם וחדשנותם של אמנים שונים המקפידים על ביטוי היצירתיות הייחודית שלהם.

איפה? בחנויות האלכוהול והיין המובחרות.

כמה? 89.90 ש"ח.

הידעת? דייב מה הינו צלם ובמאי קליפים בעל שם עולמי, עבד עם המוזיקאים החמים ביותר בתעשייה העכשווית, כגון A$AP Rocky, ניק קייב, דיפלו, סקרילקס, בסטיל ורודימנטל. עם זאת, הרפרטואר שלו כולל גם תחומים נוספים מלבד צילום מוזיקה, לרבות עניין חדש ומלא התלהבות בצילום נופים מרהיבים מן האוויר. במהלך טיסותיו הרבות ברחבי העולם, דייב הבין שמסך הטלוויזיה הטוב ביותר הוא דווקא החלון שלידו. מכאן נולדה התשוקה לצילום תמונות מן האוויר.

סדרת האמן של בלנטיינ'ס (צילום: יח"צ חו"ל)