הפגנה סוערת בירושלים: עשרות נכים קיימו היום (ג') הפגנה אלימה ברחוב עזה בירושלים, מול בית ראש הממשלה, ואף איימו להצית את עצמם במחאה על נושא העלאת גובה קצבאותיהם. הנכים מוחים על כך שוועדת שמחון שמונתה כדי לטפל בזכויותיהם ובקצבה שהם מקבלים מהמדינה המליצה על עלייה מצומצמת של מאות שקלים בלבד במקום ההעלאה הכפולה שהובטחת.

במהלך ההפגנה הוציאו שני אנשים חומר דליק שאותו התכוונו לשפוך על גופם, ומיד כשהבחינו בכך השוטרים, הם חילצו מידיהם את החומר. לדברי השוטרים שהיו במקום, אחד המפגינים אף שפך את החומר על גופו. גם במקרה זה השוטריםהחרימו את החומר הדליקופינו את המפגין לצד, על מנת לבדוק האם הוא זקוק לטיפול רפואי. במקביל, מפגינים נוספים הציתו בובה על כיסא גלגלים.

מחאת הנכים בירושלים, מול בית ראש הממשלה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
גבר שופך חומר דליק על גופו במהלך מחאת הנכים, מול בית ראש הממשלה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

בעקבות האירועים, סגרההמשטרה אתהרחובות הסמוכים להפגנה: בן מימון, ארלוזורוב ועזה. לא מדובר בפעם הראשונה בה במסגרת מחאתם, חוסמים הנכים צמתים, ובעבר אף חסמו צמתים מרכזיים בתל אביב.בשבוע שעבר חסמו עשרות נכים את כביש הגישה לנמל התעופה בן גוריון, ואיימו להצית את עצמם אם השוטרים יתקרבו.

לדברי עדי ראייה שנכחו באירוע הקודם, גם אז המפגינים החזיקו בידיהם מציתים ובקבוקי דלק, ואיימו להצית את עצמם אם השוטרים יתקרבו. "הם שפכו על עצמם דלק וצועקים לעבר השוטרים". המשטרה התמקמה במרחק גדול יחסית מהחסימה, וכוחות רבים הוזעקו למקום. אחרי שעה ארוכה נפתחה הכניסה לנמל התעופה.

נושאים קשורים: