אחרי שלפני שנה הוא הושק בארצות הברית וב-100 מדינות שונות בעולם, החל מהבוקר (ד') לפעול בישראל שירות המוזיקה "אפל מיוזיק". השירות החדש יעלה בישראל 19.90 שקלים למנוי בודד, מחיר נמוך ממחיר השירות בארצות הברית.

עוד כותרות ב-nrg:
"איך שקפצתי מההאמר פגע הטיל השני והרג את אודי"כך השתמט טראמפ הצעיר משירות בוויאטנם– כל התכנים הכי מעניינים – בעמוד הפייסבוק שלנו

ככל הנראה מדובר ברצון של החברה להתחרות בשירותי המוזיקה של חברות הסלולר הישראליות, להן יש אפליקציות מוזיקה ושירותי מוזיקה דומים. ה"אפל מיוזק" (Apple Music) מאפשר למנוי להאזין באופן חופשי למאגר גדול מאד של שירים, מבלי להוריד אותם לסמארטפון או למחשב עצמו. במקום ההורדה השירים זורמים למכשיר דרך הרשת.

כן ניתן להירשם לשירות ולקבל 3 חודשים ניסיון בחינם. לאחר מכן, מנוי יעלה בישראל 19.90 שקלים לחודש למנוי בודד או 29.90 לחודש למנוי משפחתי לעד שישה אנשים.

מי יכול להפעיל את האפל מיוזיק

אפליקציית אפל מיוזיק זמינה לשימוש בכל המכשירים של חברת אפל. בעלי אייפון או אייפד ימצאו אותה באפליקציית Music המותקנת מראש על המכשיר שלהם. מעבר לכך בעלי מכשירי אנדרואיד יוכלו להוריד את האפליקצייה גם למכשירים שלהם מחנות האפליקציות גוגל פליי. השירות של אפל זמין גם למחשבים אישיים.
 

זמין גם למחשבים אישיים. אפל מיוזיק (צילום: שאטרסטוק)

האפליקציה תאפשר למשתמשים לחפש ולהאזין לשירים, לאלבומים ולקליפים כאשר הושם דגש גדול על רשימות השמעה שנערכו על ידי עורכים מוזיקליים שמודעים לטעם הישראלי. בכל מקרה בשירות תמצאו יותר מ-40 מיליון שירים זמינים. המאגר שהותאם לטעם הישראלי כולל גם גם מוזיקה ישראלית מכל הז'אנרים, כמו מזרחית ורוק ופופ ישראלי.

באפל מיוזיק אפשר להאזין גם ל-Beats 1, תחנת רדיו בינלאומית אמיתית, בשידור חי, הפועלת 24 שעות ביממה. ישנן גם "תחנות רדיו", שהן למעשה רצפי שירים לפי ז'אנר שהורכבו על ידי עורכים מוזיקליים. עם זאת, ההתאמה לישראל אינה מלאה. אף שלפחות חלק משמות השירים ומהאלבומים והמידע עליהם יוצגו בעברית, ממשק ותפריטי האפליקציה יוצגו בשלב זה באנגלית.

השקה מחודשת בעתיד הקרוב

יש לציין כי האפליקציה הנוכחית של אפל זכתה לביקורת רבה בעולם ולאור זאת צפוי כי החברה תיק בקרוב שדרוג של השירות הנוכחי. על פי גורמים בענף החברה מתכננת להציג, גרסה מחודשת של השירות, שתכלול ממשק משתמש חדש ואינטואטיבי יותר, אינטגרציה עמוקה יותר עם חנות המדיה הוותיקה אייטיונז והרחבה משמעותית של שירות הרדיו המקוון בהתאמה אישית.