לנהל מערכת יחסים זה דבר מאוד קשה. זוגיות היא משהו שאינו ברור מאליו ומצריך תחזוקה שוטפת, בלי קשר לשאלה האם אתם זוג צעיר, ותיק, עם ילדים או בלי.

אבל הקשיים האלה הם רק קצה הקרחון עבור אלו מאיתנו שמנסים לנהל מערכת יחסים בשלט רחוק, כמו שגיליתי בעצמי לאחרונה. רוב האנשים אמנם לא מאחלים לעצמם לגור במרחק רב מבן הזוג, אבל אם זה המצב – תוכלו להתנחם בכך שיש מה לעשות.
 

1. הודעות זה לא רק לחברות

בגדול, אני דוגלת בלנהל שיחות טלפון בתחילת הקשר ולא להכיר אחד את השני דרך הווטסאפ. אבל כשכל הקשר מתבסס בעיקר על שיחות טלפון – זה יכול להיות יותר מדי.

דרך המצב אליו נקלעתי, גיליתי שאני דווקא שמחה לשמוע פתאום את צליל ההודעות שמתקבלות מהגבר החדש בחיי. אנחנו אומנם רחוקים מלהיות מג ראיין וטום הנקס שהתאהבו אחד בשני דרך מיילים, אבל תתפלאו איך הקשר הטרי יכול לעמוד במבחן ההודעות, שממלאות את החוסר במפגשים.

לא תמיד יש זמן לנהל שיחות טלפון, ולא תמיד כולנו פנויים בזמן העבודה – אז הרשו לעצמכם לשלוח חיבוקים ונשיקות וירטואליות סתם כך באמצע היום, כדי לשמח את הצד השני. תתפלאי איזה חיוך יעלה על שפתייך כשבאמצע פגישת עבודה תקבלי ממנו הודעה שאומרת ששהוא חושב עליך.
 

2. בנו תוכנית לקראת המפגש

מאחר ואין באמת אפשרות להיות ספונטניים ולקבוע תוכניות ברגע האחרון, מוטב לקבוע תכניות מראש. בין מפגש למפגש, מיצאו דברים שמעניינים את שניכם ותכננו לעשות אותם יחד. כך תצליחו גם לנצל את הזמן יחד – וגם לחסוך מעצמכם שתיקות מביכות כשהרגע יגיע ותיפגשו.

אל תשכחו שלפעמים זה מאוד קשה להמתין בין למפגש למפגש, ושוכחים שסך הכל אתם הולכים לבלות אחד עם השני. אבל רצוי שלא להיקלע למתח, שעלול להרוס את ההתחלה של הקשר שלכם. למדתי מניסיון שאם מוצאים דבר אחד או שניים שמעניינים אתכם – זה כבר ממלא ומעשיר את הקשר שלכם.
 

3. לא ליפול להרגלים

אז נכון שהרגע כתבתי שצריך לבנות תוכנית לקראת המפגשים שלכם, אבל אל תטעו: את כל היתר תשאירו לרומנטיקה ולספונטניות. הדבר הכי גרוע שיכול להיות בקשר רחוק, זה להיכנע להרגלים שהופכים הכל למכני וידוע מראש. גם אם זה אומר פחות יציבות. הרי גם שגרה כזו היא מסוכנת, וגם האפשרות שלא תדברו – אז עדיף לנסות ליצור משהו אמיתי.

במקום לקבוע שעה קבועה בה אתם מדברים בטלפון או מנהלים זמן מסך, תסכמו שאתם פשוט עושים מאמץ לתקשר אחד עם השני כמה שיותר. אחרת, ברגע שאחד מכם לא יהיה פנוי להתקשר בשעה שקבעתם, הדבר עלול להוביל לרגשות אשמה מאותו צד – ורגשות של חוסר בהירות של הצד השני.

הפתיעו אחד השני וכך גם תלמדו מה כל אחד אוהב, על ידי ניסוי וטעייה. תתקשרי באמצע היום, תתקשרי בבוקר מוקדם, פשוט הרשי לעצמך לפנות אליו כשאת רוצה – ולהיפך. הכי כיף לקבל שיחת טלפון מפתיעה, גם אם היא לא מאראלה. תזכרו שכשרוצים לקבל חום בזוגיות, אי אפשר להגביל ולתחום שעות בודדות בהן אתם אמורים לתקשר. זה מלחיץ – וזה ולא יעשה טוב לאף אחד מהצדדים.
 

4. העצמאות תעצים אתכם

תהנו מהחופש שיש לכם. רוב האנשים שאני מכירה המנהלים מערכת יחסים מרחוק, מתלוננים על הקושי ועל החוסר של בן הזוג. רק לעיתים רחוקות אני שומעת מאותם זוגות שהם שמחים על החופש שיש להם. אז הרשו לי לומר לכם: זה לא חופש, זו עצמאות.

אתם כן נמצאים בקשר מחייב לכל דבר, אבל ניתנה לכם האופציה לנהל את חייכם ביומיום באופן עצמאי לחלוטין. אם אתן עובדים או לומדים במשרה מלאה, תהיו מרוצים שיש לכם הזדמנות להנות משני העולמות: גם להגשים את עצמכם בתחומי החברה והקריירה, אבל גם להשקיע בזוגיות. ואל תשכחו: אם קשר רחוק עובד ומצליח – בסופו של דבר ממילא תמצאו את עצמכם גרים תחת קורת גג אחת.
 

5. לשתף לשתף לשתף

מאחר ומדובר באדם שלא ממש מכיר את הסביבה שלכם, השתדלו לשתף את בן הזוג בכמה שיותר פרטים כדי שאף אחד לא ירגיש שהוא מחוץ ללופ. אם את יוצאת עם חברות, ספרי לו על הערב שלך ושתפי אותו מי הן. מן הסתם, כשהוא מבלה זמן עם החברים שלו – גם את תשמחי לדעת מה שמותיהם עד לרגע בו תפגשי אותם.

ברגע שתעשו את זה, יהיה בסיס קל יותר להמשך וכל פעם שיהיה לאחד מכם משהו לספר עליו – המידע יזרום באופן טבעי יותר. שיתוף יסייע גם לנושא הנאמנות שעולה לעתים קרובות במצבים כאלה: אף אחד הרי לא יודע מה השני באמת עושה – אז לשתף מה קרה בשבוע שלכם, יקל ויגרום לכם להעמיק את האמון והבטחון אחד בשני.
 

לנהל קשר בשלט רחוק זה לא משהו שמתאים לכל אחד. יש אנשים שצריכים להרגיש את קרבת בן הזוג שלהם לעיתים קרובות יותר, או שפשוט קשה להם שכל מפגש מצריך תכנון מראש. אבל המסע שיצא לי לעבור בהחלט לימד אותי להתמודד עם זה: קשר רחוק יכול להיות בריא, ואם אתם באמת אוהבים אחד את השני, זה אפילו רומנטי וסקסי מאוד. במידה ומצאתם מישהו שמעניין אתכם מספיק, אני בהחלט ממליצה לנסות. בהצלחה!