שם: זוהר ביטון.
(לפרופיל הפייסבוק של זוהר)

גיל: 27
 
מצב משפחתי: רווק בזוגיות.

מגורים: קדימה צורן.

מקצוע נוכחי: סטנדאפיסט ומפעיל למסיבות רווקות.

מקצוע קודם: מנהל צוות בידור בכפר נופש לחיילים.

פז״ם ברשת: 7 שנים.

 
מספר עוקבים / חברים: 80 אלף בסך הכל, בכל הרשתות החברתיות האפשריות.

כמה מתוכם חברים שלך באמת? אחוז קטן מאוד, קשה לי להעריך כמה בדיוק.

משפט שמזוהה איתך ברשת החברתית? "סמאללה סוסה ולא שמה לב".

מתי הגיעה הקפיצה הגדולה? פברואר 2014. שונטל נולדה בשדה בוקר בסרטון "חיקוי של ערסיות בטיול שנתי". עם הזמן הדמות התפתחה, קיבלה פאה ולוק תואם, חברות טובות (משי ונזימה) ועם הזמן הפכה לדמות מאוד אהובה ברשתות החברתיות.

צפו בסרטון: "חיקוי של ערסיות בטיול שנתי"
 
איך, לדעתך, העמוד שלך הפך לסיפור הצלחה? אותנטיות. כל התכנים בפרופיל שלי הם הכי מקוריים, בגובה העיניים, הומור לא מתחכם וכזה שכל אחד יכול להתחבר אליו. כמו כן, אני מאוד אוהב להשאר עדכני, לזהות טרנדים ואת הנושאים החמים ביותר באינטרנט.

מה המטרות הבאות של שלך ברשת? ברמת הפרופיל, היעד תמיד היה להגיע לעוד אנשים, להיחשף לקהל חדש ולהמשיך לחבק את הגולשים שעוקבים אחריי במשך השנים. ברמה האישית, הייתי רוצה להתפתח כשחקן וסטנדאפיסט, גם בטלוויזיה בתכניות פריים טיים. מי יודע, אולי תהיה לי יום אחד תכנית אירוח משלי.

יש משהו אידאולוגי מאחורי הפרסומים? אני לא נוגע באידיאולוגיות או בפוליטיקה, אני כאן כדי לשמח.

מה ההבדל בין הפוסטים שעולים כעת לעומת פוסטים שעלו בעבר, אם בכלל? לאורך כל השנים שמרתי על קו אחיד מאוד, חוץ מהפאה של שונטל שהתחלפה כמה פעמים (חייבת!) והתכנים שמשתנים בהתאם למה שמתרחש ברשת. אני אוהב לשמור על קו אחיד ואולי זה גם סוד הקסם של הפרופיל שלי – עקביות.
 

"ירדתי במשקל בענק". המהפך של זוהר (צילום: מתוך הפייסבוק)

מה למדת על ה"מעריצים" שלך? שהם לא מעריצים, הם בעיקר מעריכים – בכל הופעה שסגרנו הם הצביעו ברגליים והגיעו. את האהבה שאני מקבל אני משתדל להחזיר כפול ומכופל בחזרה.

משהו מפתיע על עצמך שמעטים יודעים עליו? ירדתי במשקל בענק. השלתי 54 ק״ג בתהליך ארוך ומורכב שלקח שלוש שנים. עד היום מתאמן ושומר על כושר כדי לשמור על המשקל שאליו הגעתי.

האם הכוח שמגיע עם החשיפה עלול להיות מסוכן? יש אנשים שיכולים להשתמש ב"כוח" הזה למעשים שליליים. אני תמיד דאגתי להישאר עם הרגליים על הקרקע, לזכור שבסופו של יום אני אותו זוהר ביטון – וזה לא משהו שלייקים או פרסום יכולים לשנות.

התחרטת פעם על פוסט שכתבת? היו בעבר כל מיני אושיות רשת שהייתי מנסה לעזור להם בכל מיני דרכים, ולקדם את החלומות שלהם, ואז הם איכזבו אותי ופגעו בי. הם גרמו לי לכל כך הרבה עצב שהייתי אומר לעצמי "בשביל מה עזרתי לכם?". מצד שני, אני לא באמת מתחרט על זה, כי הכל קורה מסיבה מסוימת ולטובה.

 
מחקת פעם פוסט? קורה, לפעמים.

אם מחקת – קורה שאתה מוריד סטטוס בגלל שלא מקבל מספיק לייקים, נניח, בחמש הדקות הראשונות? זה לא עניין של לייקים. בדרך כלל פוסטים שמטרתם פרגון לזולת או גיוס של תרומות מקבלים הרבה פחות לייקים, אבל המטרה מקדשת את זה אז למי אכפת מהלייקים? אם בסופו של יום הצלחתי לעזור, אפילו לאדם אחד, זכיתי.

כמה לייקים נחשבים מבחינתך לכישלון? כמו שאמרתי, יש דברים יותר חשובים מ"לייקים" שאני יכול להתייחס אליהם ככישלון, וגם אז זה לא באמת כישלון אלא חוסר הצלחה ואתגר בר תיקון.

קיבלת איומים על חייך בעקבות פוסטים שפרסמת? משי (חברה של שונטל, הדמות אותה אני משחק) כל הזמן מאיימת לרצוח אותי בגלל שאני לא מפסיק להשחיר אותה, ולפעמים אני מקבל הודעות מחסוי – נראה לי זאת נזימה הסוסה הזאת.

שלחו לך תביעות על הוצאת דיבה? לא, אבל פעם כשנכנסתי למסעדה עם משי כמעט תבעו אותי על הכנסת דובה.

 
יצא לך להיפגש עם עוקב? ברור, תמיד. הייתה ילדה שהעלתה סרטון שבו היא מבצעת חיקוי של שונטל. נסעתי במיוחד לקריית גת כדי לפגוש אותה וצילמנו ביחד סרטון. הייתה גם ילדה מקסימה ממשפחה מעוטת יכולת שביקשה ממני עזרה בתכנון בת המצווה שלה. הגעתי לבאר שבע וארגנתי לה ביחד עם אנשים מקסימים חגיגה גדולה – כולל אולם, בר מתוקים, קייטרינג, ואפילו צלם מגנטים.

מה יכול לשבש את הפעילות שלך בפרופיל? אירוע מוחי והמחלה הזו ששוכחים בגללה דברים, נו, איך קוראים לזה? אלצהיימר?

כמה פוסטים אתה מעלה ביום? בממוצע שלושה פוסטים.

כמה שעות ביום אתה מבלה מול המסך? שלוש שעות בערך.

איך המשפחה הקרובה מתייחסת לזמן שאתה מקדיש לעמוד / בפרופיל? אני גר לבד כל כך הרבה שנים, לכן לא מפריע למשפחה שלי שאני מתבודד עם המחשב. חוץ מזה, כל עוד הדברים נעשים בגבולות הטעם הטוב, אז הכל טוב.

מה יגרום לך לחסום מגיב, אם בכלל? אנשים שמתבטאים באופן לא ראוי בפייסבוק שלי וכאלה שלא מכבדים אותי יחסמו לאלתר. אני לא סלחן בקטע הזה.

 
על מה אתה כותב בדרך כלל? על זוגיות, על מה שקורה עכשיו, דיאטות, חברים, חרא וכדומה.

על מה לא תבתוב לעולם? על קרח וחבל, כי זה נמס.

כמה זמן לוקח לך לכתוב פוסט? תלוי באורך של הפוסט, בתוכנו, ברעיון שעומד מאחוריו ובמצב הרוח שלי. יש פוסטים שנכתבים בשנייה, יש כאלה שדורשים מחשבה.

מה היה הפוסט הכי מרגש שלך? פוסט היציאה שלי מהארון. זה גרם לי להיוולד מחדש. אחרי שפרסמתי אותו החל גל אדיר של הודעות וטלפונים, חיזוקים מכל מקום, שלושה שבועות של אופוריה. הרגשתי כאילו נבחרתי לנשיאות, אנשים דאגו לשלוח לי הודעות תומכות, אחרים קיבלו אומץ מהפוסט שלי ופרסמו בעצמם פוסטים דומים. זה היה מדהים.
 

זוהר ביטון יוצא מהארון בפוסט מרגש (צילום: מתוך הפייסבוק)

יש פוסטים שאתה מפרסם רק לחברים הקרובים? לא.

כיבית את האפשרות לקבל התראות? לא.

איזו הודעה הכי מוזרה או מביכה קיבלת בפרטי / בפוסט? יש ימים שאני מתעורר עם הודעות הזויות מגולשים, שיש להם חשק עז לשגע אותי. קיבלתי כל כך הרבה הודעות הזויות, אחת יותר קרועה מהשנייה. את רובן אני מקבל בהומור, אבל לפעמים זה גובל בהטרדה מתמשכת, ואז אני נאלץ לחסום.

אם היית יודע שזה הסטטוס האחרון, מה היית כותב בו? מקווה שצחקתם הרבה, זה שורף קלוריות.

פייסבוק קורס ל-24 שעות. אתה? חוזר להציק לאנשים באינטרקום.

אתה שוקל לפתוח חשבון בטוויטר / באינסטגרם? יש לי חשבון אינסטגרם, הטוויטר ואני פחות חברים.

 
אושיות רשת שמומלץ לעקוב אחריהן:

מושיקו ויצמן – המנהל האישי שלי והשותף שלי לעשייה. חוץ מזה הוא קורע מצחוק, אדם מרגש ואחד שכיף לעקוב אחריו.

גיתית פישר – שנונה ברמות על.

ציקי רחמים הורגת אותי מצחוק.

נושאים קשורים: