עיריית תל אביב תחל בקרוב באכיפת חוק האופניים, והאופניים החשמליים בפרט. האכיפה תכנס לתוקף במהלך חודש ספטמבר 2017, כאשר ברחבי העיר יסיירו עשרות פקחים עירוניים בפריסה רחבה שיוכשרו למשימה שמטרתה צמצום מספר הפגיעות בהולכי הרגל, והפרדת השימושים בסוגי הדרך השונים. על פי חוקי האכיפה החדשים, שימוש בטלפון נייד בעת רכיבה יגרור קנס של 1,000 שקל.
 
בחודשים יוני ויולי תפעל העירייה ליידוע הציבור בדבר תחילת החוק ואכיפתו. בחודש אוגוסט תתבצע אכיפה באמצעות רישום אזהרות בלבד, ובחודש ספטמבר תיכנס האכיפה באמצעות דוחות באופן מלא.
במסגרת החוק שאושר תבוצע אכיפה במדרכות, בשביל אופניים, בנתיב שסומן כשביל אופניים, באזור שהנסיעה בו הוגבלה למהירות מרבית של 30 קמ"ש (אזור מיתון תנועה), בשביל המיועד להולכי רגל וסומן בתמרור וכן במעברי חצייה.

מעבר לאיסור על שימוש בטלפון נייד בעת רכיבה, יהיו מספר איסורים נוספים שייאכפו. שימושים במדרכות, שבילי אופניים ומעברי חצייה ברכיבה על ידי מי שהכביש או השביל לא יועדו לו יגרור קנס שינוע בין 100 ל-250 שקל, גרימת הפרעה לתנועת עוברי דרך במדרכה יגרור קנס של 250 שקל, הליכת הולכי רגל על נתיב המיועד לרכיבת אופניים תגרור קנס של 500 שקל, עבירות הרכבה אסורות לרוכבים יגררו קנסות בדרגות משתנות בטווח שבין מאה ל-250 שקל, ועל שימוש באוזניות בעת רכיבה על אופניים במדרכה תקבלו קנס של 250 שקל.

קמפיין רוכבים רק בכביש של עיריית תל אביב ( )

 
ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי אמר כי "מדרכות העיר נועדו בראש ובראשונה להולכי הרגל. אנו מבצעים מאמץ הסברתי כדי להדגיש שהמדרכות אינן הפקר. אנחנו שמחים שהאופניים הפכו לאלטרנטיבה אמתית לרכב הפרטי וכלי תחבורה שמיש וזמין. עם זאת לא ניתן להשלים עם תופעות של נסיעה פרועה המסכנת את הולכי הרגל. אנו משקיעים רבות בסלילת שבילי אופניים ופיתוח תשתיות ובקרוב תתווסף גם אכיפה כנגד נסיעה בניגוד לחוק".