לאחר שהצגה בפסטיבל עכו על אסירים ביטחוניים בוטלה בהוראתו של ראש העיר שמעון לנקרי וחברי הוועדה העירונית, לא ברור כעת מה יעלה בגורל הפסטיבל, שנמשך כבר 38 שנים. כאקט מחאה על ביטול הצגתה של עינת ויצמן, שחקני ההצגות שיופיעו בפסטיבל סרבו לחתום על הסכמי העבודה עם העירייה.

בעקבות סירובם, זומן הבוקר (יום א') המנהל האמנותי של הפסטיבל, אבי גיבסון, לשיחת הבהרה מול גורמים בעיריית עכו, שבמהלכה הגיש מכתב התפטרות במפתיע. מהנהלת הפסטיבל נמסר כי "החלטתו של המנהל האומנותי להתפטר אחרי שקיבל שכר במשך שישה חודשים הינה חסרת אחריות ומעידה על הבנה לקויה של תפקידו וחוסר מקצועיות משווע".
 
עוד תוקפים בהנהלה: "החלטותיו של גיבסון כי שנה אחר שנה יהיה עיסוק מרכזי בטרוריסטים עם דם על ידיהם מעידה על קיבעון וחוסר יכולת לגוון. ההתעקשות לבחור שנה אחר שנה את אותה היוצרת באותו הנושא צריכה להדליק נורה אדומה לכל מי שפלורליזם בכלל ורבגוניות תרבותית בפרט חשובים לו. לאף גורם אין מונופול ובעלות על חופש הביטוי והפלורליזם".

כפי שפורסם לראשונה באפליקציית החדשות 360, החלטת ראש העיר לבטל את ההצגה המתוכננת של ויצמן, "אסירי הכיבוש", הגיעה לאחר שבפסטיבל האחרון עלתה ההצגה "פלסטין, שנת אפס" שעסקה בהיסטוריה הפלסטינית דרך הרס הבתים, וזכתה לתשומת לב ציבורית רבה.

מתוך 300 הצגות שהוגשו לבחירת הוועדה, רק תשע נבחרו לפסטיבל שנהנה ממימון של משרד התרבות, מפעל הפיס ועיריית עכו. אך שחקני תיאטרון סיפרו ל-360 כי כבכל שנה, גם הפעם נבחרו לפסטיבל רק הצגות של מחזאים בעלי עמדות שמאלניות.

מהנהלת הפסטיבל נמסר כי בימים הקרובים ייבחר המנהל האומנותי החדש ש"יוביל ויבחר מתוך המחזות הרבים והמגוונים שהוגשו", וכי "עיריית עכו תמשיך להוות דוגמא ומופת לתיאטרון ולדו קיום".

נושאים קשורים: