לא עשתה שיעורי בית: חברת הכנסת ציפי לבני מהמחנה הציוני העלתה לרשת סרטון תדמיתי ממומן מתוך הרצאה שקיימה בחטיבת ביניים בהרצליה – סרטון שבו צולמו גם התלמידים הקטינים. הפרסום עורר הדים, ובעירייה הביעו זעם על הווידאו, דרש להסירו, ואף הודיעו כי יחקרו את המקרה.

הסרטון עצמו צולם לפני כמה שבועות בעת שלבני הרצתה בפני תלמידים מכיתות ז' ו-ח' במגמת המנהיגות של חטיבת הביניים בן-גוריון בהרצליה. צוות מטעמה הסריט את המפגש, ובהמשך הוא נערך והועלה לרשת כסרטון ממומן.
   
בקטע הווידאו, שאורכו כ-3.5 דקות, נשמעת לבני כשהיא מדברת עם התלמידים על נושאים פוליטיים ומספרת על הקשיים בפוליטיקה ועל המחיר האישי, שלדבריה היא וילדיה משלמים.

אף שבמשרד החינוך מנסים בכל הכוח שלא להכניס פוליטיקה אל תוך כיתות הלימוד, התלמידים לוקחים חלק פעיל בתשדיר: הם שואלים שאלות, מתייחסים להערות ומוחאים לה כפיים בסיום ההרצאה. הסרטון נחתם בשקופית שבה נכתב: "התקווה שלהם היא המשימה שלנו", לצד איור של לוח ותיק לימודים. 

"העירייה קיבלה קישור"

בעיריית הרצליה זעמו על השימוש של חברת הכנסת בחומרים המצולמים מהכיתה, לאור האיסורים של משרד החינוך בנושא וההגבלות הנוגעות לפרסום חומרים שבהם מופיעים קטינים. הנהלת בית הספר פנתה ללשכת לבני בבקשה להסרת הסרטון לאלתר, וזה אכן נמחק כעבור כמה שעות.

"עיריית הרצליה רואה בחומרה רבה את השימוש בצילומי התלמידים לצרכים שאינם בית-ספריים, והיא תבדוק ותחקור כיצד קרה הדבר", נמסר מהעירייה, שהדגישה כי במגמת המנהיגות נפגשים התלמידים לשיח עם אישי ציבור מכל גווני הקשת הפוליטית.

מטעמה של לבני נמסר כי "הסרטון צולם במסגרת שיעור מנהיגות שאליו הוזמנה לבני, ולאחר שהתקבל כנהוג אישור מפורש ממנהלת בית הספר ומצוות ההוראה – לצילום ולשימוש. כמו כן, נשלח אליהם קישור לסרטון כשעלה לרשת לפני כשלושה חודשים. השיחה עם התלמידים המרשימים, יש לומר, הייתה על מנהיגות וערכים, ולא הוזכר בה שם של מפלגה כלשהי. עם קבלת הבקשה להסירו – הסרטון נמחק מידית".