אם גם אתם מתקשים לשלוט במזג שלכם, ומרבים להתרגז על הילדים – מסתבר שיש דרך פשוטה מאוד להרגיע את העצבים: אם אמריקאית לשלושה ילדים הפכה לאחרונה לכוכבת ברשת, לאחר שפירסמה טריק מקורי שעוזר לה, לדבריה, לשמור על קור רוח ולא לכעוס על הילדים.

קלי הולמס בת ה-39, סופרת ובלוגרית הורות, היא אם לשלושה ילדים בגילאי תשע, ארבע ושנה – כך עולה מידיעה שפורסמה אתמול (יום ד') ב"דיילי מייל" הבריטי. לדברי הולמס, היא התקשתה להישאר רגועה כשילדיה הרגיזו אותה, ועל כן החליטה לחקור את הרקע המדעי של ביסוס הרגלים בריאים.
 

"למצוא את החמלה והסבלנות שלא ידעתם שיש בכם". הולמס (מתוך הבלוג)

וזה הצליח: קלי השתמשה במגוון מחקרים ויצרה את "טריק הגומיה" – שעוזר לה, לדבריה, לא להתעצבן על ילדיה, ושינה לחלוטין את יחסיה עמם.

אז מה זה כולל? "טריק הגומיה" דורש מהורים להניח על פרק ידם חמש גומיות לשיער. לאחר מכן, בכל פעם שהם מתרגזים על אחד מילדיהם – הם נדרשים להעביר אחת מהגומיות לפרק היד השני. המטרה, לדברי קלי, היא להגיע לסוף היום כשכל חמש הגומיות נמצאות על פרק היד המקורי.

את הגומיות שעברו ליד השנייה אפשר "להרוויח" בחזרה באמצעות ביצוע חמש מחוות פשוטות כמו חיבוק, משחק או ריקוד משותף – שמאפשרות "להתחבר מחדש" אל הילד. זאת, כאשר כל תגובה שלילית יכולה להתאזן על ידי חמש מחוות חיוביות מצטברות.
 
על פי הדיווחים, קלי יצרה את הטריק בהתבסס על מחקר שמראה כי כדי לקיים מערכת יחסים בריאה, על כל תגובה שלילית – יש צורך בחמש אינטראקציות חיוביות שיאזנו אותה.

לאחר שקלי פירסמה את הטריק בבלוג שלה, הוא הפך לויראלי במהירות – לאחר שכחצי מיליון הורים קראו אותו. רבים מההורים אף כתבו לקלי כי אימצו את הרעיון, וכי הוא שינה את יחסיהם עם ילדיהם.

"מאז שנהייתי אם לשלושה ילדים, נאבקתי להישאר רגועה", סיפרה קלי על תהליך יצירת הטריק. "יום אחד פשוט נשברתי ואיבדתי את זה לחלוטין. לאחר אותו יום נשבעתי לא לתת לזה לקרות שוב לעולם. התחלתי לחקור את כל המדע בנוגע ליצירת הרגלים בריאים, אבל במקום להתמקד באכילת יותר ירקות או בהתעמלות – התחלתי לנסות את הטריקים לשינוי התנהגות, במטרה להיות יותר מאושרת בתור אמא".

קלי, שפירסמה גם ספר בהתבסס על המחקר שערכה, הסבירה כי אות חזותי הוא כלי קלאסי לשינוי התנהגותי. לדבריה, מציאת משהו פיזי להוסיף לסביבה – תסייע להזכיר את ההרגל שאותו רוצים לבסס.

האם הצעירה, שנהגה לדבר בחריפות אל בתה האמצעית, טוענת כי הגומייה היוותה את "כפתור האיפוס שהיא הייתה צריכה". לדבריה, גם התנהגותה של בתה השתנתה לחלוטין בעקבות השימוש בטריק – והיא יותר רגועה ונשמעת יותר לבקשות של אמה. "אמרתי לה שהגומיות נותנות לי כוחות על כדי שאוכל להיות האם הכי טובה שאני יכולה", הסבירה קלי איך הציגה את הטריק לבתה. "היא אהבה את זה, אולי אפילו יותר מדי".

מאז שהפך הטריק לויראלי, אמהות רבות ברחבי הרשת צילמו את ידיהן עם הגומיות – וחשפו את התוצאות החיוביות של השימוש בשיטה. אחת האמהות, שכתבה שהיא נהגה לבכות "לפחות פעם ביומיים", פירסמה תמונה של ידה וסיפרה: "סיימתי את היום עם כל חמש הגומיות על היד המקורית. אני מאוד גאה בעצמי שהייתי סבלנית. אני יודעת שזה רק יום אחד, אבל אני מקווה שזה יסייע לכישורי התקשורת ולמערכת היחסים שלנו. אם אתן מוצאות את עצמכן "אמהות כועסות", נסו את זה".

לדברי הולמס, היא מתעוררת בכל יום ומוצאת מיילים רבים מהורים שמספרים לה שהם כבר לא מתעצבנים על ילדיהם, ושמערכות היחסים שלהם עם הילדים חזקות מאי פעם. "אני מתחילה כל יום עם דמעות של אושר מהידיעה שהורים מוצאים חיבור גדול יותר לילדיהם, ונפתחים ליותר שמחה בכאוס של חיי ההורות", אמרה.

"מעל לכל, אנחנו משתוקקים למערכת יחסים בריאה ומחוברת עם הקטנים שלנו. אף אחד לא רוצה יחסים מתוחים עם הילדים שלו. אבל כשאתה באמצע של מצב מתסכל או מאבק כוחות, קשה לראות את הדרך שתאפשר לשמור על מערכת היחסים הבריאה הזו עם הילדים. לפעמים צריך דחיפה בכיוון הנכון, וחמש גומיות על פרק היד, יכולות להיות בדיוק הדחיפה שאתם צריכים כדי למצוא את הסבלנות והחמלה שלא ידעתם שיש בכם".