כן, זו קונספירציה, אבל אחת מוצלחת, חייבים להודות. אני מתכוון למנהג הזה שהפך את חג השבועות ל'חג הלבן' – גבינות, משקאות, חלב וכל היתר. מדהים איך הצליחו המחלבות הגדולות לקחת מנהג איזוטרי, לנכס אותו אליהן – ולגרום לכולנו לבלוס את תוצרתן, להתלבש בבגדי לבן וכן, גם לשתות יין לבן.

האמת, לגבי החלק האחרון אין לנו תלונות. אחרי ששנים רבות רצינו להיות יותר אירופאים מהאירופאים ולגמנו יינות אדומים וכבדים, בשנים האחרונות אנחנו עדים למהפכה, לא פחות, בהרגלי צריכת היין בישראל – כאשר הביקוש ליינות הלבנים מרקיע יקבים, וחלק ניכר מהם 'מתלוננים' שנגמרה לו התוצרת הלבנה-שקופה בשלב מוקדם של השנה.
 

הגבינות עליכם. המחשה (צילום: SXC)

וזה גם הגיוני. מזג האוויר הלבנטיני שלנו פשוט מתחנן ברוב ימות השנה ליינות לבנים, קרירים ומרעננים שקצת, רק קצת, יצננו את מצב הרוח ואת העצבים הישראליים.

באופן לא מקרי בעליל, יצרני, יבואני ומשווקי היין מכוונים את השקת הלבנים שלהם בואכה אל חג הביכורים, ואף עורכים באופן מסורתי את פסטיבל 'White יין לבן על הים במרינה הרצליה'.

וכך ניגשנו גם אנו למלאכה: הגדרנו יינות יבשים בלבד ('חצי יבשים' זה לחלשים…), חלצנו פקקים ומתוך עשרות בקבוקים לבנים שהגיעו אלינו (וגם כמה ורודים שהם בעצם 'לבנים בתחפושת' עם קצת פיגמנטים) – בררנו עבורכם את הכי מוצלחים. לכם נשאר רק לדאוג לגבינות.
 

ורודים

אוור-רד רוזה, 2015, יקב עמק האלה: בשורה טובה נתבשרנו מכיוונו של היקב, ואחרי שנה לא ברורה עם יינן בחצי משרה (מוצלח ככל שיהיה) התמנתה עירית בוקסר, אקס יקבי ברקן, לייננית הראשית. היין שלפנינו עוד הותקן על ידי הייננית הקודמת, לין גולד, ועל אף שהוא נושק לגיל שנתיים – הוא שומר על פריכות וטריות, חמצמץ במידה, פרחוני וקליל. במחיר כזה? לקחתי שניים.

מחיר מומלץ: 45 שקלים.

רוזה, 2015, יקב לה לורייה, דומיין אדמונד דה רוטשילד: רוזה צרפתי מקסים על בסיס ענבי מרלו שגדלו בסנט אמיליון אשר בבורדו. היין בעל צבע סלמון חיוור, ארומות חמצמצות וטריות וטעמים פרובנסליים טיפיקליים של תות שדה, פטל וליים.

מחיר מומלץ: 90 שקלים.

גרי דה מרסלאן, 2016, יקב רקנאטי: הרוזה הבכיר של היקב והמוצלח יותר. אף מקסים ושופע, פירותיות טובה בחיך, אך שלא על חשבון החדות והאופי היבש, וגוף בינוני. המחיר קצת גבוה? נכון, אבל הוא מטובי יינות הרוזה שנעשו פה לאחרונה.

מחיר מומלץ: 109 שקלים.
 

מטובי יינות הרוזה שנעשו פה לאחרונה. גרי דה מרסלאן (שלמה שוהם)

לבנים

בלנד לבן, 2016, יקב הרי גליל: יחד עם המיתוג החדש והמרענן של היקב מקיבוץ יראון, הוציא לראשונה מיכה ועדיה, היינן הראשי, גם ממסך לבן ומקסים בסדרת הבסיס. פריחה אביבית באף, ארומות פרי לבן (אפרסק, אשכולית ותפוח) – וטעם נפלא שמחליק בגרון. יין שמח במחיר מצחיק!

מחיר מומלץ: 38 שקלים.
 

מחיר מצחיק. בלנד לבן, יקב הרי גליל (חגית גורן)

תבור אדמה, סוביניון בלאן, 2016, יקב תבור: היקב הפך לאחרונה את כרמיו לאקולוגיים, בשיתוף החברה להגנת הטבע. המשמעות היא – החזרת העשביה ובעלי החיים הטבעיים של האזור והפחתה במינון הריסוסים בכרמים.

בינתיים זה עושה ליין רק טוב – זהו אולי הסוביניון בלאן הטוב בארץ, בוודאי שהכי מרענן. הענבים מגיעים מחלקה בת כארבעים שנה בכפר תבור. צבע היין כמעט שקוף, אף נדיב ואקספרסיבי עם ניחוחות לימוניים – ומעט טרופיות (פסיפלורה וליצ'י). החיך מתון יותר והרבה יותר חד ומינרלי. הכי ניו-זילנדי שיש!

מחיר מומלץ: 60 שקלים.
 

הענבים מגיעים מחלקה בת כארבעים שנה. אדמה סוביניון בלאן 2016 (איה בן עזרי)

שרדונה, 2015, יקבי גוש עציון: שרגא רוזנברג מוכיח שוב כי הוא עומד בשורה הראשונה של יצרני היין הלבן בארצנו, רק שעדיין לא גילו אותו מספיק – וחבל. 100% שרדונה מכרמי גוש עציון, חף מכל עץ, מלא בארומות אשכולית לבנה וגויאבה בשלה שמקבל מורכבות אגוזית בחיך. גוף בינוני ושמנמן. יין מאוזן שיתאים בול לארוחת החג.

מחיר מומלץ: 65 שקלים.

עלמה אייבורי, 2015, יקב דלתון – היקב שעבר מתיחת פנים מיתוגית לאחרונה, מציג ממסך לבן-זהוב מרתק על בסיס סמיון (74%) בתוספת פינו-גרי ו-ויוניה בחלקים כמעט שווים, שתססו והושרו על שמריהם כחצי שנה בחביות אלון. ארומטי מאד, פרי בהיר בשל לצד מינרליות מחדדת וגוף מודגש. יין רציני שיתאים גם לארוחה. זן הסמיון קצת מפוספס בארץ ודלתון משיבים לו את הכבוד האבוד.

מחיר מומלץ: 69 שקלים.

סוביניון בלאן, 2016, יקב ברבדו כרמי יוסף – פעם ראשונה שהיקב הזה מוציא סוביניון בלאן תחת ידיו (עד היום הלבן היחיד שם היה השרדונה, המדהים כשלעצמו), והוא לא מבייש את הפירמה. פרחוניות כובשת שמכה באף, חמצמצות נעימה ופירותיות קלילה בפה שמתפתחת יפה. מה צריך יותר?

מחיר מומלץ: 79 שקלים.
 

נסו גם את השרדונה. סוביניון בלאן 2016 (אייל גוטמן)

ירדן פינו גרי, 2016, יקב רמת הגולן – זן צרפתי-אלזסי שמתאים לאקלים קר וככזה נקלט בשנים האחרונות גם אצלנו באזורים הגבוהים יותר בארץ. ויקטור, היינן האלמוותי של היקב, עשה ממנו יין קליל ועדין, חינני ופירותי (אגס, מעט ליצ'י ותפוח) עם קצת ארומות הדריות ואפילו שמץ תיבול אקזוטי בשוליים. גיוון מבורך במנעד הלבנים.

מחיר מומלץ: 79 שקלים.

 

ויוניה, 2016, יקב כישור: היין גדל ומיוצר בכפר לבעלי מוגבלויות ועל ידם, פעילות מבורכת כשלעצמה. הוא שהה כחמישה חודשים בחביות, ומשלב באופן נפלא פרי נהדר (תפוח, אגס, אפרסק בהיר ושסק) לצד חמיצות רעננה בגוף בינוני. לשתות בכיף עם חברים.

מחיר מומלץ: 80 שקלים.

ריזלינג קאיומי, 2015, יקבי כרמל: הריזלינג הוא אחד הזנים הלבנים האירופאיים המסקרנים ביותר, וכרמל עושים איתו עבודה פנטסטית. בשלב הזה של חייו הוא מפגין ארומטיות אופיינית לצד רעננות טובה (ליים) אך כבר ניתן להבחין בשמץ פטרוליות שתלך ותתעצם אם תתאפקו עם היין שנה-שנתיים. האמיצים ישמרו כמה בקבוקים ממנו לחמש שנים קדימה ואף יותר ויזכו לחוויה ייחודית. יין נדיר.

מחיר מומלץ: 85 שקלים.

גוורצטרמינר, 2016, יקב ויתקין: רוב היקבים לוקחים את הזן הזה, שכל כך התחבב על יושבי ויושבות ציון, לכיון המתקתק והחצי יבש – אך לא ביקב ויתקין. אסף פז, היינן המוכשר של היקב (ואחיה של בעלת הבית) מתעלה מעל למשוכת החנפנות ומציג יין מדויק, ארומטי מאוד באף – אך מהודק וחומצי בפה. מומלץ כאפריטיף, לצד אוכל אסייאתי – ובעיקר כדי לעשות טוב על הנשמה.

מחיר מומלץ: 90 שקלים.

בלו סי ויוניה, 2016, יקב קובננט:– יקב פרימיום קליפורני כשר שמתחיל לייצר במקביל סדרת יינות ישראליים – לייצוא ולצריכה מקומית. ג'ף מורגן, בעל היקב, היינן שלו – ואף מבקר יין במגזין האמריקני הנחשב WINE SPECTATOR, נוקט בעשיה ייננית מוקפדת (סחיטת אשכולות שלמים, חבית מתונה).

התוצאה לא מאחרת להרשים – פרחוניות נפלאה ופרי טרי ועדין (תפוז, משמש, תאנים טריות), איזון מדויק בין חמיצות רעננה לפירותיות מתקתקה, והכל – במעטפת של 12% אלכוהול בלבד.

מחיר מומלץ: 109 שקלים.

שנין בלאן, 2015, יקב מדבר: היקב ממוקם בערד והכרמים במצפה רמון אשר בנגב. אין הרבה שעושים בארץ שנין זני, ומעטים אף יותר מצליחים להתקין ממנו יין ראוי כמו זה. אגוזי, מעט עץ קלוי ובעל נפח – ויחד עם זאת שומר על רעננות גבוהה ופרי משובח (אפרסק, שסק ותפוח).

מחיר מומלץ: 110 שקלים.

שרדונה שאבלי, 2015, Domaine Saint Prix Chablis: נציג צרפתי מיקב משפחתי בן כ-500 שנה(!), שאף מטפח את כרמיו בעצמו ומפיק מהם את יינותיו. גוף מאוזן הן בטעמים והן במרקם. פרי פנטסטי, חמיצות מאוזנת, מעט חמאה, שמץ קליה ורמזים למינרליות. עונג צרוף, לא פחות!

מחיר מומלץ: 140 שקלים.

נושאים קשורים: