מנוע החיפוש הפופולרי גוגל החל להוסיף ביומיים האחרונים לשונית חיפוש חדשה, באפשרויות החיפוש למעלה, שנקראת "אישית". הלשונית תאפשר למשתמש לחפש מידע בתוך חשבון הג'ימייל שלו, ביומנים וכן בספריות אחרות ואלבומים של המשתמש.

התוסף החדש פועל כמו כל שאר אפשרויות החיפוש של החברה אשר קיימות למעלה, כגון חדשות, תמונות וכדומה, אלא שהוא מחפש רק בתוך התכנים של בעל החשבון. בצורה זו יוכל משתמש לדעת האם קיים אצלו מידע רלוונטי בנוגע לשאילתא שהוא מפעיל כרגע.
 
צורת חיפוש זו טובה למי שיש לו חשבון ג'ימייל שבו נשמרת ההיסטוריה שלו לטווח ארוך – למשל איש עסקים שהגדיל את כמות התוכן הנשמרת בתיבה על ידי תשלום לחברה – וכן לאנשים ששומרים מידע רב בספריות שלהם על הענן של החברה.

יש לציין כי התוסף החדש מופץ כרגע לחלק מהמשתמשים ככל הנראה כגרסת בטא, וגם כאן הוא לא מופיע בצורה גלויה למעלה. למעשה ניתן להגיע אלא דרך תפריט ה'עוד' שמופיע בסוף אפשרויות החיפוש.

יצוין עוד כי השדרוג האחרון הוא חלק ממהלך כולל של שיפור מנוע החיפוש. מערכת התרגום שלו, לדוגמה, מתקדמת כל הזמן וכעת היא נעזרת, כפי שפורסם ב-360, בבינה מלאכותית שמתרגמת משפטים שלמים ולא מילה במילה כפי שהיה נהוג בעבר.

כמו כן, החברה החלה לאפשר יצירת שאילתות עומק יסודיות יותר, המתבססות בין השאר על מיקומו של השואל. לדוגמה, משתמש שנמצא בטיול יוכל לקבל מידע מפורט יותר על מסעדות ומלונות וכן על מזג אוויר באזור הספציפי בו הוא נמצא.

נושאים קשורים: