אושיות תל אביביות ודמויות מובילות מתחומי התרבות, היזמות, הקולינריה וחיי הלילה נפגשו השבוע עם צעירים יהודים מרחבי העולם, חניכי פרויקט תגלית. במהלך השבוע, כ-6000 חניכי תגלית בני 18 עד 26 גדשו את תל-אביב ולמדו על תפקידה המרכזי בעיצוב החברה הישראלית המודרנית ועל השפעתה בקהילה הבינלאומית, באמצעות תחומי ההיי-טק, האופנה, הקולינריה, האמנות, המחול, המוסיקה, התאטרון, הצילום והלייף סטייל.

מדי יום בחרו כ-1200 משתתפים באמצעות אפליקציה ייעודית באילו תחנות ברחבי העיר ירצו לבקר. בכל תחנה השתתפו הצעירים בפעילות מושקעת ובאטרקציות אורבניות, כמו מפגשים אינטימיים עם יזמים חברתיים, עם אושיות אופנה ותרבות, עם חברי קהילת הלהט"ב ועם אייקונים של חיי הלילה בברים תל אביביים, טורניר מטקות, שש-בש וכדור עף חופים בחוף גורדון, הרצאות קולינריה, סדנת ריקוד עם להקת 'מיומנה' בתאטרון הבימה, סיור גרפיטי בפלורנטין, סדנת אלתור של "ציפורלה" בקאמל קומדי קלאב, והופעה של התקווה 6 בגן הפסגה.
 

משתתפי פרוקיט תגלית בתל אביב (צילום: ארז עוזיר )

 
בין השאר נפגשו החניכים עם הזמרת יעל דקלבאום, עם השף אלכסנדר (זונדר) לחניש, עם גלית גוטמן, עם הצלם זיו קורן, עם יוצרי הקולנוע תומר וברק הימן, עם אנשי הלילה דני תובל, עדי שבת ואלה גוטמן, עם יו"ר אגודת הלהט"ב אימרי קלמן, ועם הפעילה החברתית דפני ליף. מטרת הפרויקט לדברי מארגניו היא "לחוות את תל-אביב מקרוב ובאופן אישי ולהכיר אותה דרך הרגליים".

יום הפעילות בתל אביב הוא אחד מעשרה ימים בתכנית תגלית. נוסף על סיור באתרי המורשת והתיירות המוכרים ברחבי ישראל, יבקרו המשתתפים במרכז היזמות והחדשנות שנפתח בשיתוף עם הבורסה לניירות ערך בתל אביב וילמדו על תרומתה של ישראל לזירת החדשנות הבינלאומית.
   
גידי מרק, מנכ"ל תגלית, אמר: "אנו שמחים להמשיך במסורת 'שבוע תגלית בתל אביב', שמעמיקה את ההיכרות של צעירי התפוצות עם פניה המגוונות של התרבות הישראלית העכשווית. אני סבור כי המפגש עם הקהילות שחיות בתל-אביב ועם דמויות מוכרות המייצגות את העיר בתחומי החיים השונים יעניק להם חיבור משמעותי לישראל ויחזק את זהותם היהודית".

בקיץ תציין תגלית שתי אבני דרך משמעותיות: שיא של 33 אלף משתתפים המגיעים מ-33 מדינות לישראל בעונת הקיץ, וציון 600 אלף משתתפים מתחילת הפרויקט בשנת 1999.

נושאים קשורים: