חג שבועות מתקרב, והחיפוש אחר חופשה משפחתית בימי החג בעיצומו. השנה החופשה מתחילה ביום שלישי ומסתיימת ביום ראשון. כך שלמשפחות יש הזדמנות לצאת לחופשה ארוכה עם הילדים, למגוון יעדים, מבלי לאבד ימי עבודה או לימודים.
  

חופשה משפחתית, עדיף בחו"ל מבארץ. (שאטרסטוק)

אילן שלו, מנהל שת"פ קווי חופשה, אומר כי "ישנם יתרונות רבים בחופשה בתקופה הזאת של השנה. מכיוון שעוד לא הגענו לתקופת השיא של יולי-אוגוסט, המחירים עדיין נוחים, גם במלונות חמישה כוכבים עם 'הכל כלול' ביעדים פופולריים כמו רודוס וכרתים. בנוסף, מזג האוויר עדיין נוח ומאפשר חופשות בטן-גב בים".

אך השאלה היא לאן כדאי לצאת לחופשה?

מסתבר שמבחינה כלכלית לפחות, גם השנה עדיף לבחור בחופשה בחו"ל מאשר בארץ. על חופשה בארץ לזוג עם שני ילדים, במלון ישרוטל ספורט קלאב באילת, תשלמו 15,923 שקל, ללא הטיסות לאילת. אם תרצו לנפוש בים המלח תאלצו להיפרד מ-9,407 שקל.
 

מחירי הטיסות ירדו השנה. (צילום: שאטרסטוק)

לעומת זאת חופשה בחו"ל תעלה פחות. חופשה ברודוס דרך חברת קווי חופשה, תעלה 9,628 שקל. אם תרצו לבקר בכריתים, גם כן לזוג עם שני ילדים, מחיר החופשה 9,228 שקל.

בוקרשט ואמסטרדם הם היעדים המובילים בהזמנות לחופשה בשבועות, עם 12 אחוז מההזמנות. אחריהן נמצאות פראג וברלין, אליהן בחרו לטוס 9 אחוז מהמזמינים. ארז בוסו, מנכ"ל סמארטאייר, מסביר: "בוקרשט עוקפת את היעדים הפופולריים אמסטרדם וברלין בזכות טיסות זולות במיוחד של חברות WIZZ ו-BLUE AIR, ונדמה שגם בחג הקרוב, טיסות הלואו קוסט מנצחות את הטיסות הסדירות".
  

אמסטרדם, אחד מהיעדים המובילים בהזמנות לחופשה. (צילום: שאטרסטוק)

  
בנוסף ממשיכה מגמת הירידה במחירי הטיסות. אם בשנה שעברה טיסה לאמסטרדם בשבועות עלתה 352 דולר, השנה הטיסה תעלה 246 דולר, זול יותר במעט יותר מ-100 דולר. גם בטיסות לפריז תשלמו השנה 117 דולר פחות, כשכרטיס טיסה בחג יעלה 262 דולר לעומת 379 בשנה שעברה.

נושאים קשורים: