הרב יגאל לוינשטיין העומד בראש המכינה בעלי שלח מכתב הבהרה למנכ"ל משרד הביטחון אל"מ במיל' אודי אדם, לאחר שזומן על ידו לבירור בעקבות סערת "נאום הסוטים", שנשא בכנס רבנים לפני כשבוע וחצי. במכתב ההבהרה כתב הרב לוינשטיין: "לכולם יש מקום בצה"ל, ללא קשר לרקע שלהם, להשקפת עולמם או לנטיותיהם האישיות".

• כל התכנים הכי מעניינים – בעמוד הפייסבוק שלנו

הרב לוינשטיין: "אני קורא להם סוטים". צילום: יובל גינצבורג.
 


"מתוך היכרות רבת שנים ואמון הדדי ביננו ובין מערכת הביטחון, ומתוך רצון להמשיך ולפעול ביחד כפי שאנו עושים כבר 30 שנה, אני מבקש להבהיר את הדברים הבאים: דבריי בשבוע שעבר, שנאמרו בכנס רבנים, התפרשו על ידי רבים בצורה שלא התכוונתי אליה, כאילו אני מבקש להדיר מצה"ל חלק כזה או אחר מן האוכלוסייה, או לפגוע בערך הרעות שכולנו אמונים עליו. לכולם יש מקום בצה"ל, ללא קשר לרקע שלהם, להשקפת עולמם או לנטיותיהם האישיות".
   

איזנקוט במכינת 'בני דוד' ב עלי עם הרב יגאל לוינשטיין והרב אלי סדן (צילום: מכינת 'בני דוד')

"מחאתי הייתה מכוונת רק לניסיון לגרור את צה"ל למלחמת הדעות המתחוללת בחברה ביחס לשורה של נושאים, ביניהם גם היחס למבנה המשפחה בעם ישראל. בסוגיה זו תהום פעורה בין השקפת העולם הליברלית לבין ההולכים בדרכה של תורת ישראל, טענתי ואני עדיין טוען כי מקומו של המאבק בין השקפות אלו הוא החברה האזרחית, ולא בתוך תוכו ששל הצבא היקר לכולנו. אני מאמין שצריך להכניס לחינוך בצה"ל את המחבר ולא את המפריד בין חלקי החברה הישראלית".
 

המכתב ששלח לוינשטיין למנכ"ל משרד הביטחון ( )

"הביקורת שהשמעתי לא ביטאה אובדן אימון אלא נבעה מלב אוהב וכואב. לפעמים דווקא מתוך אכפתיות ושייכות נמתחת ביקורת חריפה. הקדשתי את כל חיי לחיזוק הצבא, מתוך אמון ודו-שיח, זו הדרך שאני מאמין בה, וברוחה אני ממשיך לחנך את תלמידיי, בכבוד רב, יגאל לוינשטיין".

הסערה החלה עם פרסום דברים שאמר הרב לוינשטיין בכנס "ציון וירושלים": "יש פה תנועה מטורפת של אנשים שפשוט איבדו את הנורמליות של החיים", אמר לוינשטיין, בהתייחסו לקהילה הלהט"בית. "הקבוצה הזו מטריפה את המדינה ואיש לא מעז לפתוח את הפה ולצפצף", הוסיף.