איך נראה אדם שלובש בגדים במידה לארג'? רוב האנשים אמנם יצפו לראות אדם שמנמן, או לכל הפחות בעל עודף משקל קל – אבל מסתבר שלרשת האופנה "פול אנד בר" יש הגדרות שונות לחלוטין. לפחות במה שנוגע לנשים.

ענקית האופנה הספרדית זכתה לאחרונה לביקורת רבה ברשת, לאחר שפירסמה בגד במידה לארג' – שנראה כמשהו שמתאים הרבה יותר למידה S, או אפילו XS, כך עולה מידיעה שפורסמה בסוף השבוע ב"דיילי מייל" הבריטי.
 

נעים להכיר: ככה נראית מידה לארג'. הפוסט שעורר את הסערה (צילום: מתוך הטוויטר)

הסערה החלה לאחר שגולשת בשם הולי גלשה באתר של רשת האופנה הבריטית "אסוס", שמוכרת גם בגדים של "פול אנד בר" – והבחינה בחליפת שני חלקים שנלבשה על ידי דוגמנית דקיקת גזרה, אך סווגה כמידה לארג'.

מידת החליפה אמנם סווגה על ידי "פול אנד בר" כלארג', אך במדריך המידות של "אסוס" צוין כי מדובר במידה 10 הבריטית, המקבילה למידה 38 – כלומר, החליפה אמורה הייתה להיות במידה M או אפילו S.
 

"תקלה טכנית"? הולי מודדת בגדים (צילום: מתוך הטוויטר)

כצפוי, לאחר שהולי הבחינה בהגדרות המקוממות של "פול אנד בר" והעלתה צילום מסך של הבגד, הפוסט הפך לויראלי וגולשים רבים מיהרו להביע זעם על המידות של הרשת הספרדית, וטענו כי אלה מעודדות לרזון קיצוני ולדימוי גוף שלילי בקרב נשים.

"הייתי מידה 10 פעם אחת בחיי וזה היה כשהייתי אנורקסית", כתבה אחת הגולשות. "כך שלקרוא למידה 10 "לארג'" – זה לא טוב". גולשת אחרת הוסיפה כי "לא פלא שבנות חושבות שהן שמנות כשמידה 38 היא לארג'".
 
"זו בדיחה? כי זה מגוחך", כתבה גולשת אחרת, ואילו גולשים נוספים כינו את התופעה "בושה" וקראו ל"פול אנד בר" לשנות את מידות הבגדים.

מאסוס נמסר כי "אנחנו מבינים איך את מרגישה והעברנו את המשוב לגורמים הרלוונטיים". בהמשך נמסר עוד כי מדובר היה ב"תקלה טכנית" וכי מאז המידות תוקנו – וכעת מייצגות באופן הולם יותר את גודל הבגדים.