כפי שפורסם ב-nrg ו-360 בשבוע שעבר, שלושה בני משפחה שנחשדו שדקרו תשע פרות – שבע מהן מתו מהמעשה – נעצרו בידי כוח מג"ב. כעת מתפרסם כי החשודים שוחררו למעצר בית, למורת רוחה של המשפחה בעלת הפרות. "המשטרה לא באמת מעוניינת לטפל בזה", אמר עבדול (שם בדוי), אחיו של החקלאי שפרותיו נדקרו.

"מג"ב עשו לעצמם פרסומת על כך שהצליחו לעצור את החשודים, ועכשיו הם שוחררו למעצר בית. זה לא יכול להיות, בן אדם רצח וככה משחררים אותו? אי אפשר לקחת את החוק לידיים ולרצוח חיות".
 
עבדול האשים את המשטרה, שלטענתו לא אספה מספיק ראיות נגד החשודים. "מי שקובע את הדברים זה המשטרה, היא מביאה ראיות לשופט. אני ראיתי את הסימנים שמעידים באלף אחוז שהמשפחה השכנה היא זו שעשתה את זה. גם אנשים מיפיע אמרו לנו שהם עשו את זה, וגם מהבדיקה בשטח זה עולה".

לדברי עבדול, "הייתי קצין גששים ראשי והייתי מפקד יחידה בצפון ואני יודע את כל הסימנים. אני ראיתי את הסימנים שמעידים באלף אחוז שזה הם. אז לקחו את שלושת החשודים, אבל מה זה שווה אם שחררו אותם? אם היו אומרים לשופט שהם מסוכנים, הוא לא היה משחרר אותם".

עבדול טען שבאחד המוקדים הייתה מצלמה, אך המשטרה לא התייחסה לכך. "אני צילמתי את המקום שבו הייתה הדקירה. הפרה הייתה ממש בשטח של המשפחה הזאת, מצאו אותה בפתח של המסגרייה. אמרנו להם שיש מצלמות אבל אף אחד לא לקח אותן".
 

"אמרנו להם שיש מצלמות אבל אף אחד לא לקח אותן". (חקלאי מגן על פרות במרעה) (צילום: דרור ארצי, ג'יני)

עוד הוסיף האח כי אחד החשודים הוא אדם מסוכן שאיים על אחיו. "זה בן אדם מסוכן מאוד שמסוגל לרצוח גם בן אדם. מה זה משנה אם הוא רצח חיה בהריון בדם קר, מה זה משנה אם הוא הורג אותה או הורג בן אדם? הם מסוגלים לעשות הכל. ביום ראשון הבן אדם פגש את אח שלי ואמר לו 'אני אהרוג אותך ואהרוג את הפרות שלך'. אנחנו חוששים מה יהיה בעתיד. עצר אותם לארבעה ימים, אבל בשבילם זה כלום".

הוא נזכר באירוע הקשה ואמר: "זה דבר מזעזע. אם היית רואה איך הפרות משתוללות… הבאנו רופאים ולא עזר כלום. סמרו לי השערות מהדבר הזה".

תגובת המשטרה: "שחרור חשוד אינו מעיד דבר ובוודאי לא מלמד על תוצאות החקירה"

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "בעקבות תלונה שהתקבלה על שבע פרות אשר ככל הנראה הומתו בדקירות סכין, כוחות משטרה הגיעו למקום. נאספו כלל הממצאים בזירה ונפתחה חקירה. החקירה נוהלה ביעילות ובמקצועיות תוך הפעלת אמצעים רבים ומגוונים, גלויים וסמויים, והובילה למעצרם של שלושה חשודים במעורבות במעשה.
  

"טענות בדבר איומים שקיבל המתלונן אינן מוכרות למשטרה". פרות ברפת (צילום: יוסי אלוני)

"בתום חמישה ימי מעצר הוחלט שלא להאריך את מעצרם ולשחררם בתנאים מגבילים. ככלל ראוי לציין כי שחרור חשוד בתנאים מגבילים אינו מעיד דבר, ובוודאי לא מלמד על תוצאות החקירה, אשר עודנה מתנהלת בימים אלו. טענות בדבר איומים שקיבל המתלונן אינן מוכרות למשטרה, וברשותו לפנות כל העת לחוקר שמטפל בתיק בכל שלב, לרבות הגשת תלונה נוספות. משטרת ישראל תמשיך לפעול בכל הכלים העומדים לרשותה על מנת להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים".

נושאים קשורים: