עוגות יום הולדת הן דבר מסוכן. ולא, הפעם לא מדובר על סכנת השמנה: בני משפחה אמריקאים שאמורים היו לטוס לחופשה, סולקו מהטיסה עליה עלו – בשל עוגת יום הולדת שהביאו עמם.
 


קמרון ומינטה בורק ושני ילדיהם אמורים היו לטוס ללאס וגאס כדי לחגוג את יום הולדתה ה-40 של מינטה – כך עולה מידיעה שפורסמה הבוקר (יום א') ב"דיילי מייל" הבריטי. אלא שלמרבה ההפתעה, בני המשפחה גילו שעוגת יום ההולדת החגיגית שהביאו עמם – מהווה "סיכון בטחוני", שבעטיו גורשו ההורים וילדיהם מהטיסה, וכל יתר הנוסעים הורדו מהמטוס.

בני המשפחה אמורים היו לטוס בטיסה של חברת הלואו-קוסט ג'ט בלו איירווייז. הם עלו לטיסה, איחסנו את העוגה בתאי האחסון שמעל למושבים – ולאחר מכן התיישבו במקומותיהם. אלא שאז התעוררה הבעיה.
 

"הכל בגלל עוגה?". בני המשפחה מתווכחים עם אנשי הביטחון (צילום מסך: מתוך הסרטון)

"דיילת ביקשה ממני בנחמדות להזיז את העוגה מהתא הזה, אז העברתי אותה לתא אחר", סיפר קמרון. "לאחר מכן היא ביקשה ממני להניח את העוגה מתחת למושב שלפניי. עשיתי את זה".

אלא שמאותו רגע, הדברים רק הלכו והחמירו. לדברי קמרון, דיילת נוספת הופיעה לפתע והתעמתה עם עמיתתה ועמו. "היא אמרה שזה לא הולם. ההתנהגות שלה הייתה לא הגיונית ושאלתי אם היא שתתה", סיפר.

לאחר מכן, עובד נוסף של חברת התעופה ביקש מבני המשפחה לרדת מהמטוס – ואז החל קמרון לתעד את שהתרחש. בסרטון נראים אנשי האבטחה של שדה התעופה שהוזעקו למקום, כשהם מתשאלים את בני המשפחה, בזמן שילדיהם של בני הזוג נראים מבוהלים. "אני רק רוצה לדעת למה", שואלת מינטה את אנשי האבטחה, ובעלה מוסיף: "בדיוק, הכל בגלל עוגה?"
 

כל הנוסעים פונו. אחד מילדיהם של בני הזוג (צילום מסך: מתוך הסרטון)

על פי הדיווחים, גם לאחר שאנשי האבטחה של שדה התעופה קבעו כי התנהלותם של בני המשפחה היא תקינה – אנשי הצוות במטוס לא חזרו בהם. הם אילצו את כל הנוסעים לרדת מהמטוס המלא – וביניהם גם את בני המשפחה המושפלים. לאחר מכן קיבלו בני המשפחה החזר על כרטיסי הטיסה, והמטען שלהם נשלח אל אמה של מינטה.

לדברי חברת התעופה, בני הזוג אשמים בתקרית. זאת משום שהעוגה אוחסנה בתחילה בתא שהכיל ציוד בטיחות ושאינו מיועד לציוד נוסעים. מ"בלו ג'ט" נמסר כי בני המשפחה "סירבו מספר פעמים לבקשות שיזיזו את הקינוח".
 
עוד נמסר כי "הנוסעים הפכו לנסערים, קיללו וצעקו על הצוות, והשמיעו האשמות שווא בנוגע לכשירות של אחת מחברות הצוות לטוס. לאחר שהלקוחות סירבו לדבר על המצב עם ראש הצוות, אנשי האבטחה הוזעקו וכולם ירדו מהמטוס".

בני המשפחה, כמובן, מכחישים את הטענות – וקמרון טוען כי הוא מתעתד להגיש כעת תביעה נגד חברת התעופה. "אני רוצה שיפטרו את הדיילת הזו", אמר. "היא לא צריכה לשרת את הציבור".

נושאים קשורים: