על הנייר סידרת הגמר-יד, שתצא היום לדרך, אמורה להסתיים בתוך שבוע בניצחון חלק של מכבי ת‭0:3 א"‬ על מכבי ראשל"צ.

הצהובים מת"א לא התקשו בשלושת המפגשים השנה במסגרת הליגה נגד האורחים מעיר היין, כולל ניצחון בחצי גמר גביע המדינה. בזמן שבת"א צועדים למקצוענות, בראשל"צ עדיין עושים את המעבר מחובבנות.

נכון, על המגרש היום בתיכונט יסתובבו שתי קבוצות עם שווי שיא בהיסטוריה של הכדוריד הישראלי, של יותר ‭ מ-10‬ מיליון שקלים, ככה שאולי בכל זאת נזכה לקצת דרמה.

תוסיפו לכך את סיפורם של האחים גיל וחן פומרנץ מתל אביב שאיבדו בתחילת השבוע את אביהם באופן טרגי, ותקבלו גם סיפור אנושי מעניין לא פחות.

ראשל"צ סופרת כבר יותר מחמש שנים בלי אליפות ותרצה להראות שהיא לא רק מתכננת להפוך לקבוצה הבכירה בעיר, אלא מכוונת מנועים לקראת העונה הבאה.

עומר דבדה, קפטן הצהובים מת"א שהניף השנה את גביע המדינה, אמר אתמול: "עברנו העונה מסע נהדר באירופה ובארץ עם רצף ניצחונות חסר תקדים, אבל ברור לנו שעכשיו מגיע רגע האמת שאליו נצטרך לנקז את כל הניסיון והאיכויות שלנו‭."‬

יואב נאמן, כבר בן ‭ ,37‬ חושב שאפשר להפתיע: "אולי אין עלינו לחץ כמו על ת"א, אבל כן יש לנו ציפיות לעשות משהו גדול העונה. נהיה חייבים לדעת לשמור על הכדור, להימנע מאיבודים ולבחור היטב את הזריקות שלנו‭."‬

 סידרה תהיה בשיטת הטוב מחמישה משחקים, כאשר המשחק השני ייערך ביום שלישי בראשל"צ והמשחק השלישי בתיכונט ‭ 19-ב‬ במאי. משחק מספר ארבע, במידת הצורך, ייערך ‭ 22-ב‬ או ‭ 23-ב‬ במאי, והמשחק החמישי ה-26.