הפשיעה החקלאית: בלשי משמר הגבול עצרו השבוע שלושה חשודים בדקירת הפרות שבוצעה בשבוע שעבר באזור עמק יזרעאל.

כפי שדווח ב-nrg וב-360, ביום הזיכרון האחרון מצא חקלאי המגדל פרות בשטחי מרעה בעמק יזרעאל, את תשע מפרותיו דקורות – חלקן נמצאו מתות וחלקן פצועות באורח קשה כשעליהן סימני דקירה. החקלאי התלונן על כך במשטרה, וכעת נראה כי מתחזק החשד שלפיו המעשה בוצע בידי אחד מבני משפחת השכן, שמסוכסך עם החקלאי על שטח המרעה.
 

"מקרה קשה של רצח והתעללות בבעלי חיים". מרעה בקר בעמק יזרעאל (צילום: פלאש 90)

במהלך חקירה של משמר הגבול נעצרו אתמול (ג') בחשד למעשה שלושה בני משפחה בני 60, 40 ו-20, מהכפר יפיע. בחיפוש במחסן הסמוך לבית נמצאה סכין מגל עם ידית שאורכה כשני מטר. על פי החשד, המגל שימש לרצח הפרות. הממצאים הועברו להמשך החקירה.

"מדובר במקרה קשה של רצח והתעללות בבעלי חיים, במסגרת סכסוך על שטחי מרעה", נמסר ממג"ב. "מרגע קבלת האירוע ופתיחת החקירה נעשו מאמצים רבים שהביאו למעצרם של החשודים". הבוקר האריך בית משפט השלום בטבריה את מעצרם של החשודים עד יום ראשון הקרוב.

עבדול (שם בדוי), אחיו של החקלאי שפרותיו נדקרו, סיפר היום ל-nrg ו-360 כי הוא חושד שאחד מילדיו של שכנו הוא זה שביצע את המעשה: "האבא כל הזמן מאיים עלינו", אמר. "את הילדים אנחנו לא מכירים אבל קיבלנו מידע שכנראה אחד הילדים הוא זה שדקר".
 

מקורבי החשודים הציע לאחיו של החקלאי 70,000 ש"ח בתמורה לשתיקה. פרה (יוסי אלוני)

אתמול התקיים עימות בין החקלאי ואחיו עבדול לבין החשודים. הוא תיאר כי במהלך העימות, "אח שלי אמר לו – 'אתה מאיים עלינו, ואתה עשית את זה, אין מישהו אחר'". עבדול הוסיף כי "אתמול התקשר אליי מישהו מיפיע, הכפר שלהם, ואמר לי 'תשמע, הם נמצאים בחקירה וכנראה יעצרו אותם. אני אביא לך 70 אלף שקל, כמה שאתה רוצה, רק תגיד שזה לא הם'. אמרתי לו שאנחנו רוצים לדעת מי עשה את זה, זה לא עניין של כסף. אני רוצה לדעת מי התעלל בפרות, זה מה שמעניין אותנו".

עבדול הביע זעזוע מהטבח ואמר כי הוא ומשפחתו עדיין מתקשים להתמודד עם האירוע. "מאז שאמא שלי ראתה את הפרות, היא לא מצליחה להשתחרר. כולנו מזועזעים מהדקירות ומהמראה של הפרות הגוססות, זה כואב. איך יכלו לדקור אותן ככה? למה הם עשו את זה? לאנשים האלה אין מצפון. אני מקווה שיחזיקו אותם במעצר".