חושבים על מעבר דירה? לראש העיירה הכפרית הציורית בורמידה בהרי איטליה יש הצעה מפתה במיוחד עבורכם. לאחר שבשנים האחרונות חלה התדרדרות מתמדת במספר התושבים בעיירה בורמידה הנמצאת על צלע הר בחבל ליגוריה ומונה כרגע 394 תושבים בלבד, החליט ראש העיירה דניאלה גליאנו לנסות ולגייס תושבים חדשים לעיירה הציורית.
  
ראשית, הוא העלה סרטון לפייסבוק בו הוא מתעד את הזריחה המרהיבה בהרים מעל העייריה היפהפייה, בתקווה כי אזרחים מערים אחרות באיטליה ישתכנעו לארוז את מטלטליהם ולעבור להתגורר במקום. אלא שלצערו הסרטון הרומנטי לא הוכיח כיעיל במיוחד, ובבניין העיריה המקומי לא התקבלה ולו פנייה אחת מאזרח איטלקי המתעניין במעבר למקום.

הזריחה בכפר בורמידה באיטליה
 

לכן החליט גליאנו לנקוט בצעד משכנע עוד יותר, ולהציע חבילת הטבות כלכליות עבור מי שיסכים עבור ולהתגורר בעיירה הציורית למרגלות ההר האיטלקי. בפרסומים שהעלה לרשתות חברתיות שונות, מבטיח גליאנו להעניק סכום של 2000 אירו לכל אדם שיסכים לעבור ולהתגורר בבורמידה, יחד עם שכר דירה זעום במיוחד של 50 אירו בלבד לחודש עבור דירה קטנה. מי שיבקש לחיות "חיי פאר" ולשכור דירה גדולה יותר, ייאלץ להיפרד מסכום של 120 אירו בחודש בלבד.
 

כפר בורמידה, צפון איטליה ( )

הפעם הוכחה הצעתו של גליאנו כאטרקטיבית במיוחד. זמן קצר לאחר הפרסום, קיבלה עיריית בורמידה פניות מעשרות אנשים שביקשו לברר פרטים על מעבר לעיירה היפה אך חסרת התושבים. לדברי גליאנו, לא רק אזרחים איטלקיים הביעו עניין במעבר לבורמידה, אלא גם אזרחי מדינות ברחבי העולם ובהן ארצות הברית, בריטניה, הונגריה ואפילו אינדונזיה, אשר יצרו קשר עם העירייה על מנת לברר פרטים נוספים. הבעיה העיקרית איתה ייאלצו להתמודד כעת גליאנו וחבריו לראשות העיירה היא העובדה כי בבורמידה עדיין אין אינטרנט במהירות גבוהה, עובדה המונעת מרבים לעבור ולהתגורר במקום ולעבוד מביתם שם.
 

כפר בורמידה, צפון איטליה (צילום: Shutterstok)

"לפני שאנשים מזמינים טיסות ומגיעים לבורמידה, הם צריכים לדעת כי הרעיון של 2000 אירו מענק צריך עדיין לעבור אישור של המועצה המקומית. גם תוכנית שכר הדירה המופחת של 50 עד 120 אירו בלבד תיכנס לתוקף בעוד חודשיים, לאחר שתאושר במועצת העיירה", אמר גליאנו לכלי התקשורת באיטליה.

בבורמידה התגוררו בעבר מעל לאלף תושבים, אולם עם השנים עזבו מרביתם ועברו להתגורר בערים הגדולות באיטליה, עד שהאוכלוסיה בעיירה הציורית נותרה על 394 תושבים בלבד. הרחוב הראשי בעיירה הקטנה מציע ארבע מסעדות, ספרייה, בית מרקחת, סניף דואר הפתוח שלושה ימים בשבוע, חנות אוכל ובית מלון קטן.
 

הרי איטליה (צילום: SHUTTERSTOCK)

מי שיזדקק לרופא עלול למצוא את עצמו בבעיה, מאחר ואין אחד כזה המתגורר בעיירה אלא רק רופא המגיע שלוש פעמים בשבוע לבקר במקום. העיר הגדולה הקרובה ביותר לבורמידה היא גנואה, הנמצאת במרחק של 50 ק"מ. "אין הרבה מה לעשות כאן", הודה בכנות מנהל אחת המסעדות ברחוב הראשי של בורמידה. "אבל עם זאת, החיים כאן הם מאוד פשוטים וטבעיים. יש לנו יערות, כבשים, כנסיות והרבה אוכל טוב. החיים כאן בהחלט נטולי לחץ ומתחים", הוא הוסיף.

חבר מועצת בורמידה שביקש להישאר בעילום שם, אמר כי תוכנית ההטבות הכלכליות למשיכת תושבים חדשים תיכנס לתוקפה בקרוב, וכל מי שמעוניין להשתקע בבורמידה מוזמן לעשות זאת. "אנו קהילה קטנה אבל מאוד מסבירת פנים. אנו נמצאים גבוה באזור הררי אבל גם לא רחוק מהים, מדובר באיכות חיים מאוד גבוהה ואוויר נקי במיוחד", אמר חבר המועצה.