"בעזרתו האדיבה של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, ניצחנו במערכה אחת מתוך מאבק גדול ולא פשוט בנושא שדה התעופה שדה דב. חולדאי ראה את הדברים מחוץ לקופסת תל אביב, בראייה מדינתית, והבין את המשמעויות של סגירת שדה דב", אומר ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, בכנס השנתי למנכ"לים ולמזכירים ברשויות המקומיות שנערך בעיר. "מדובר במאבק שמתנהל מול אנשים זחוחי דעת, שחשבו בצורה מאוד נמוכה והתייחסו לתושבי אילת כתושבים שקופים. במשך שבע שנים התנהלו דיונים במחשכים ללא ידיעתו של איש מעיריית אילת. זה דבר שלא צריך לקרות במדינה מתוקנת, וצריך להעניש אותם על כך. מבקר המדינה וצוותו ביקשו לבדוק את נושא שדה דב, וזכינו להרבה אהדה ואמפתיה במאבק שלנו.
 

מבין עניין. רון חולדאי (צילום: אמיר מאירי)

"לפני כשנה ביקשתי להיפגש עם מבקר המדינה, והצגתי בפניו את מה שהגדרתי 'השוד הגדול של הגורמים המוסדיים, הבוזזים את חופי העיר אילת'. למעשה, מחצית מרצועת החוף של אילת נשדדה ביד גסה על ידי גורמים מוסדיים. בעקבות בקשתי, מבקר המדינה וצוותו הגיעו לכאן, וכעת מתארגן דוח. מדובר בהשתלטות בלתי נסבלת".
 

לא שקופים. אילת (צילום: שאטרסטוק)

אילת נמצאת בצמת דרמטי ומאתגר, בראש ובראשונה בגלל פתיחת שדה תעופה בינלאומי חדש, שההערכה כי ייכנס לפעולה בשנה הבאה. סביב השדה ייבנה מרכז לוגיסטי משמעותי, דבר שייצור שדרוג בנושא התעסוקה וייתן תנופה לנושא הכלכלי. "אנחנו מסיימים תוכנית אסטרטגית לעיר אילת, שמתכנסת לשלושה נושאים שהתווינו", אומר ראש העירייה. "הראשון, הוא נושא התעסוקה. ברור לנו לחלוטין שאם לא נצליח לייצר מקומות תעסוקה מגוונים, יהיה קשה מאוד לשדרג את העיר, במיוחד נוכח המשתנה הדמוגרפי. הנושא השני הוא אקדמיה וחינוך, והשלישי – תיירות. אנחנו שואפים לתיירות אחרת, איכותית ומגוונת".

נושאים קשורים: