התקשורת הגרמנית דיווחה כי תושבת גרמניה תובעת בית מלון במדינה בדרישה לגלות מי מבין האורחים הכניס אותה להריון. האישה, ששמה לא הותר לפרסום, הגישה תביעה נגד בית המלון בעיר האלה במזרח גרמניה.

לטענת האישה, היא בילתה בבית המלון שלוש לילות בשנת 2010, במהלכם קיימה יחסי מין עם מספר אורחים וכתוצאה מכך נכנסה להריון ממנו נולד בנה. ככל הידוע לה על אביו של תינוקה, שמו של הגבר איתו הייתה הוא "מייקל".
 
האישה דרשה מבית המלון לחשוף את כל שמות האורחים ששהו במלון באותם לילות. אך מנהלי בית המלון סירבו לחשוף בפני האישה את שמותיהם של האורחים בטענה כי מדובר בפרטים חסויים, והאישה הגישה את התביעה בדרישה לחייב את המלון לחשוף אותם.

שופטי בית המשפט הגרמני החליטו לדחות את התביעה של האישה, וקבעו כי לבית המלון אין חובה לחשוף את שמותיהם ופרטיהם האישיים של האורחים ששהו באותם תאריכים בבית המלון, אשר חלקם קיימו ככל הנראה יחסי מין עם האישה שנכנסה להריון מאחד מהם.

השופטים קבעו כי פרסום שמות האורחים יכול לגרום לפגיעה קשה בפרטיותם של ארבעה אורחים בעלי השם "מייקל" ששהו בבית המלון באותם ימים. הם גם קבעו כי זכותו של האב לפרטיות גוברת על זכותה של האישה לקבל ממנו תמיכה בתינוק המשותף שנולד להם כתוצאה מליל האהבים במלון.

"זכות זו מושפעת מחשיפת הנתונים, משום שכתוצאה מכך, ייחשף כי האיש קיים יחסי מין עם האישה ואם התינוק בחדר בית המלון שלה". כעת תיאלץ האישה להמשיך ולנחש מי מבין הגברים איתם קיימה יחסין מין בבית המלון הוא אביו של התינוק שנולד לה תשעה חודשים מאוחר יותר.

נושאים קשורים: