נולדה כדי לתת: החלטה מרגשת של בני הזוג קרי ורויס יאנג מאוקלהומה שבארה"ב עשויה להציל את חייהם של אחרים. בחודש דצמבר האחרון התבשרו השניים, שהיו במהלך החודש החמישי להריונה של האישה, כי התינוקת שלה חיכו מתפתחת ללא מוח, וצפויה למות תוך כמה ימים מהיום שבו תיוולד. במקום לבצע הפלה הם קיבלו החלטה אמיצה – להמתין ללידה ואז לתרום את איבריה של בתם.

הפוסט של רויס:

 
"אני צופה בגיבורת על שמוצאת כוחות על", כתב רויס, עיתונאי ערוץ הספורט ESPN, בפייסבוק על ההחלטה האצילית שקיבלה אשתו ברגע הקשה שבו שהתבשרה על המום של בתה. בכתבה שפורסמה בטלגרף הועלה הפוסט של רויס, שהוסיף כי "ממש תוך כדי הרגע האיום ביותר של חייה, כשגילתה שבתה עומדת למות, לקח לה פחות מדקה לחשוב על מישהו אחר ועל כיצד חוסר האנוכיות שלה יכול לעזור". 

לאחר הלידה הספיק רויס להצטלם עם בתו התינוקת שיצאה לעולם ללא מוח. זמן קצר לאחר מכן היא מתה כפי שהתבשרו שיקרה מבעוד מאוד. בפוסט שפרסם, כתב רויס לצד התמונה המרגשת: "אמרנו שלום ולהתראות לאווה המתוקה שלנו".

הגולשים לא נותרו אדישים למחווה האצילית של בני הזוג, ומאות מהם הביעו את התרגשותם מהמעשה. "זוהי המחווה האנושית המדהימה ביותר שראיתי בחיי", כתב אחד מהם. "תודה רבה לך ולאשתך המדהימה והאמיצה על הניסיון לקחת טרגדיה משפחתית ולהפוך אותה לברכה עבור אחרים", כתב אחר.

נושאים קשורים: