שם: אלמוג בר
(לפרופיל הפייסבוק של אלמוג)

גיל: 25

 
מצב משפחתי: רווקה

מגורים: ראשון לציון.

מקצוע נוכחי: סופרת, סטודנטית לתקשורת וניהול.

מקצוע קודם: מנהלת משרד בתל אביב.

פז״ם ברשת: ארבע שנים.
 

(צילום: מתוך הפייסבוק)

מספר עוקבים או חברים: 31 אלף עוקבים וחברים.

כמה מתוכם חברים שלך באמת? 50 פלוס מינוס.

משפט שמזוהה איתך? ״הזמן מעביר את הכל״.

איך הכל התחיל? מתי הגיעה הקפיצה הגדולה? הכל התחיל מ"סטטוסים מצחיקים". הייתי מפרסמת שלוש פעמים בשבוע סטטוס הומוריסטי, ולאט לאט הצטרפו עוד ועוד עוקבים. בשלב מסויים הבנתי שאני רוצה יותר מהפייסבוק, ליצור משהו אישי יותר מכל הפוסטים שלי. יום אחד העליתי לרשת סיפור קצר שכתבתי בפתקים באייפון, בזמן שנסעתי באוטובוס. הוא קיבל כ-100 לייקים ואז זה היה נחשב הרבה מאוד. בהמשך פרסמתי סיפורים נוספים שהצליחו.

 
מה הסוד להצלחה? אני חושבת שהכל תלוי בכתיבה ובאופן שבו אני מנהלת את הפרופיל שלי. אני משתדלת להעלות פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע – סטטוס קצר או סיפור, לא יותר. אני לא אוהבת להעמיס על הקהל שקורא אותי. בנוסף, לדעתי, משהו בכתיבה על אהבה גורם לאנשים להתחבר ולהזדהות, ומשם מגיעה ההצלחה.

מה ההישג הכי גדול שיצא לך מהפייסבוק מבחינתך? בזכות הפייסבוק הוצאתי את הספר ״שתי פרדות וחצי״, שהפך לרב מכר, ו-״געגוע בין השורות״ שיצא לפני כשבוע לחנויות הספרים. מבחינתי, זו הגאווה הכי גדולה שיש.

מה המטרות הבאות שלך ברשת? המטרה היא, כמובן, להמשיך לכתוב ולגרום לעוד ועוד אנשים להיחשף לכתיבה ולספרים שלי, שכמובן אני מקווה שילכו ויצטברו.

יש משהו אידאולוגי מאחורי הפרסומים שלך? לא, אני מעדיפה לשמור על הפרופיל שלי כמקור נחמה לשבורי לב.
 

ההדסטרט של אלמוג בר (צילום מסך)

מה ההבדל בין הפוסטים שעולים כעת לעומת פוסטים שעלו בעבר, אם בכלל? הכתיבה שלי השתפרה מאוד לאורך השנים. אם אני אסתכל היום על טקסטים שכתבתי לפני שנתיים יהיה לי מאוד קשה לקרוא אותם.

מה למדת על ה"מעריצים" שלך? הקוראים שלי הם האנשים הכי מדהימים שפגשתי. הם תומכים בי בצורה הכי מדהימה שיש, לא משנה איזה צעד עשיתי – בין אם זה לגייס כספים לספרים שלי ובין אם לתמוך בי בתגובות ובשיתופים. הם תמיד היו מאחוריי. בנוסף, אני חושבת שמאז שהתחלתי לכתוב, הבנתי שכולם עוברים את אותם שברונות לב, כמעט מאותן הסיבות, ואני חושבת שיש משהו מנחם בזה – שכולם גם מתגברים עליהם בסוף.

מה מעצבן אותך וגורם לך להתיישב מול המחשב ולהתחיל לכתוב? הכתיבה שלי בעיקר מגיעה כשמשהו או מישהו פוגע בי. אני נכנסת למצב כתיבה אוטומטי ברגע שמשהו יושב לי על הלב ומציק לי.

האם הכוח שמגיע עם החשיפה עלול להיות מסוכן? אני מניחה שכן, אבל אני משתדלת שלא לצאת מגבולות הכתיבה שלי כדי לא לפגוע באף אחד.

סופרת, עדיף שתהיה רווקה או נשואה? אני חושבת שרווקה. יש הרבה יותר נושאים והשראות ברווקות.
 
גולשים הציעו לך לצאת לייט? פונים אלי מדי פעם עם משפטים כמו ״אולי אני אהיה הסיבה שתתחילי לכתוב אופטימי״, ושלל משפטי פתיחה משעשעים, קרועים או גרועים. לרוב אני לא עונה להם.

התחרטת פעם על פוסט שכתבת? לא.

מחקת פעם פוסט? כן, הרבה פעמים אני מעלה סטטוס שבהתחלה נראה לי מקסים, אבל ככל שאני קוראת אותו יותר אני מתחרטת שהעליתי ואז אני מוחקת אותו.

קרה שהורדת סטטוס או פוסט בגלל שהוא לא קיבל מספיק לייקים, נניח, בחמש הדקות הראשונות? לצערי, כן.

כמה לייקים נחשבים מבחינתך לכישלון? אם יש פוסטים שקיבלו מתחת ל-1,500 לייקים אני בהחלט אתבאס.

 
קיבלת איומים על חייך בעקבות פוסטים שפרסמת? לא.

יצא לך להיפגש עם עוקב? כן. בפרויקט הראשון שלי בהדסטארט אחת התשורות הייתה פגישה אישית בבית קפה ליד הבית שלי עם אחד העוקבים שלי. חשוב לציין שהמון אנשים שמכירים אותי מהפייסבוק הגיעו לשתי ההשקות שלי ולאירועי חתימות על הספרים. אני תמיד נהנת לפגוש אותם ונותנת להם חיבוק מכל הלב.

מה יכול לשבש את הפעילות שלך בפרופיל? אם אני בתקופה מאושרת אני כמעט ולא כותבת. אגב, יש לי לפעמים מחסומי כתיבה וזה משפיע עלי.

האם שקלת אי פעם לסגור את הפרופיל בגלל אכזבה מסוימת? לא.

כמה פוסטים את מעלה בשבוע? 2-3.

כמה שעות ביום את מבלה מול המסך? יותר מדי. אני חושבת שלא עוברת שעה שאני לא מציצה לפחות פעם אחת בפייסבוק.

 
איך המשפחה הקרובה מתייחסת לזמן שאת מקדישה לפרופיל? המשפחה שלי מאוד תומכת בי. כשהתחלתי להתעסק עם הפרופיל שלי, סבתא שלי חשבה שמשהו לא טוב עובר עליי – בגלל שהסטטוסים שפרסמתי היו מאוד עצובים. הייתי צריכה להסביר לה שהכל בסדר ושזה בסך הכל התחביב שלי.

מה יגרום לך לחסום מגיב, אם בכלל? אם מישהו יקלל אותי וירד למקומות אישיים.

על מה את כותבת בדרך כלל? אהבה, יחסים, שברוני לב.

על מה לא תכתבי לעולם? פוליטיקה.

כמה זמן לוקח לך לכתוב פוסט? זה תלוי. לפעמים דקה, לפעמים עשר דקות ולפעמים חצי שעה.

הפוסט הכי ויראלי שלך? ״תתארו לכם שהיה אפשר לראות לב שבור בצילום רנטגן. בטח אלפי אנשים היו מקבלים אישור מחלה עם המילים ״דרושה מנוחה רבה, חיבוק ואדם חדש לאהוב״.

יש פוסטים שאת מפרסמת רק לחברים קרובים? לא, זה עוד לא קרה לי.

כיבית את האפשרות לקבל התראות? על סטטוסים שלי? לעולם לא.

איזו הודעה הכי מוזרה או מביכה קיבלת בפרטי? ״אפשר להיות העבד שלך?״

 
מקרה הזוי שקרה לך ברשת החברתית? מישהי העלתה סיפור שלי וטענה שהיא כתבה אותו. ביליתי יום שלם בלריב איתה ובלהסביר לה שאני זאת שכתבה את הסיפור.

אם היית יודעת שזה הסטטוס האחרון, מה היית כותבת בו? ״חיים שלמים ביליתי בלדבר על אהבה, הלוואי שלפחות חצי מהם הייתי מקדישה בלאהוב באמת״.

פייסבוק קורס ל-24 שעות. את…? עם רעידות בגוף, כמו מסוממת.

את שוקלת לפתוח חשבון בטוויטר או באינסטגרם? יש לי חשבון גם באינסטגרם וגם בטוויטר (הטוויטר שלי הוא almogibar, האינסטגרם – almog_bar__author)

פוליטיקאי או סלבריטאי קורע מצחוק:­אדיר מילר הוא לדעתי אחד האנשים הכי מצחיקים שיש כאן בארץ. מבחינתי, גאונות היא לקחת את הדברים הקטנים ולהפוך אותם לבדיחה.

חמש אושיות רשת שמומלץ לעקוב אחריהן:

עידן ניידיץ – אם אתם לא עוקבים אחריו, אין לכם מושג איך זה מרגיש לצחוק באמת.

אסיף אלקיים – הכתיבה שלו תיקח אתכם למקומות שמעולם לא חשבתם שתוכלו להגיע אליהם.

לי מלאך – טוב, לי מלאך היא פשוט לי מלאך, תעקבו אחריה ותראו בעצמכם.

יוליה פולטורק – אם אתן לחוצות חתונה, אני די בטוחה שתוכלו להזדהות עם מה שקורה לה בפרופיל.

נטלי שעייה – לאנשים ונשים שאוהבים ואוהבות משחקי מילים.
 

"לצחוק באמת". עידן ניידיץ (צילום: מתוך הפייסבוק)
נושאים קשורים: