התבטאויות אוויליות של שיכורי כוח: יו״ר סיעת מרצ, ח״כ אילן גילאון, תוקף בחריפות את זימונו של מפקד גל"צ לשיחת בירור אצל שר הביטחון ליברמן ואת דבריה של מירי רגב על שירת מחמוד דרוויש.

עוד כותרות ב-nrg:
• משה איבגי עובד על סרט חדש• קולדפליי ומייקל ג'יי פוקס חוזרים לעתיד• אלטון ג'ון הטריד מינית? הפרטים נחשפיםכל התכנים הכי מעניינים – בעמוד הפייסבוק שלנו

״במקום בו משתיקים שירה ומשוררים, ישתיקו גם אנשים", מסר גילאון. "בוקר אחרי שהונצחה אות של קלון בספר החוקים של מדינת ישראל בדמותו של חוק ההדחה, המבקש להשתיק ציבור שלם ולבטל את רצונו הדמוקרטי, אנו רואים איך קברניטי הממשלה, שיכורי הכוח, ועמוסי המוזה משלטונות ארדואן ופוטין, מבקשים לבטל במחי התבטאויות אוויליות שירה מפוארת ומשוררים מוערכים".

עוד הויסף ח"כ גילאון: ״ההיסטוריה תשפוט את מירי רגב, ליברמן ונתניהו על מעשיהם, והם ייזכרו לנצח כמי ששיסוי, פילגו והסיתו נגד חופש הביטוי והמחשבה, והפכו את ישראל למקום בו מפחיד לבטא דעות, לכתוב שירים וליצור".

לאחר הפרסום ב-nrg זימן הבוקר (יום ד') שר הביטחון אביגדור ליברמן לבירור את מפקד גלי צה"ל ירון דקל, בעקבות התכנית ששודרה אמש בתחנה על מחמוד דרווישכחלק מסדרת תוכניות על "טקסט ישראלי מכונן" במסגרת האוניברסיטה המשודרת.

השר ליברמן אמר כי ״על פניו נראה שמדובר בענין חמור שבו מי שכתב טקסטים נגד הציונות, שמשמשים עד היום כדלק לפעולות טרור נגד מדינת ישראל, זוכה שהתחנה הצבאית תכלול אותו ואת יצירותיו כחלק מטקסטים מכוננים של החברה הישראלית יחד עם 'ירושלים של זהב ו-'מגש הכסף'. ברור מאליו שזה דבר שמהווה ליקוי מאורות ולא ניתן לעבור על כך לסדר היום״.

התכנית בהנחיית קובי מידן עסקה במשורר מחמוד דרוויש ובשירו המפורסם "תרשום אני ערבי". השיר מציג את הנרטיב הפלסטיני שהתעצב אחרי מלחמת השחרור, אשר לפי הגדרת הפלסטינים נחשב לאסון ומכונה "נכבה".

אתמול תקפה השרה רגב את ההחלטה לשדר את התכנית: "הזדעזעתי לשמוע שידור שגובל בתעמולה פלסטינית בתחנה של צבא ההגנה לישראל. ביקשתי מהשר ליברמן שיאזין וישפוט בעצמו האם נחצים כאן גבולות אדומים בהעצמת נרטיב המתנגד למדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית בחסות גל"צ".