סערה בשמאל: במפלגת העבודה מתנערים מדבריו של חברם לסיעה שהביע תמיכה בדרישות של המחבלים הכלואים בישראל בנוגע לשימוש בטלפונים ציבוריים. "השמאל הציוני רודף שלום אך גם רודף מחבלים", אמר יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג.

"השמאל הציוני רודף שלום אך גם רודף מחבלים. אם דבריו של ח"כ מרגלית אכן נאמרו כפי שפורסמו, הרי הן מנותקות ומנוגדות לכל הערכים של המרכז שמאל הציוני בישראל ופוגעות ביכולתנו להקים גוש גדול שיכול להחליף את השלטון", אמר הרצוג. "אני מגנה בתוקף כל תמיכה במאבק האסירים השובתים, שלחלקם הגדול דם ישראלים על הידיים ומצפה מח"כ מרגלית להבהיר את דבריו".

ח"כ מרגלית בפגישתו עם רג'וב:
 

ח"כ עומר בר לב בשיחה עם 360 כי "אראל נופל בפח שטומן לנו ברגותי והופך את זה לעניין ישראלי-פלסטיני". כבר בהתחלה, עם פרוץ שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים בהנהגת מרואן ברגותי, הזהיר ח"כ עומר בר לב המתמודד לראשות מפלגת העבודה, שאין לישראל להשתתף בקמפיין פנים פלסטיני שמנהיג ברגותי. היום אמר בר לב ל-360 כי "הפגישה של ח"כ מרגלית עם רג'וב היא השתתפות בקמפיין של ברגותי. אין דרך אחרת לתאר את זה".

גם בשאר המערכת הפוליטית תקפו את מרגלית. השר לביטחון פנים: "הוא נותן רוח גבית למחבלים שאחראים למותם של מאות ישראלים, אותם מחבלים ששובתים לא עושים זאת בגלל טלפון ציבורי כפי שמשקר מרגלית. יש להם רשימת דרישות ארוכה ומופרכת וכנראה בניגוד למרגלית אני לא אנהל שיח עם מחבלים.
 

"אראל הפך את הנושא למאבק ישראלי-פלסטיני". ח"כ עומר בר לב (צילום: אמיר מאירי)

"לצערי", הוסיף ארדן, "גם עצם הפגישה עם רג'וב מסייעת למאמצי החרם נגד ישראל, הרי מדובר באיש שפל תומך טרור שעומד בראש המאמצים להחרים אותנו בפיפ"א ובמוסדות אחרים, אני מכיר גם שמאל ישראלי שפוי בניגוד למרגלית שפוגע באינטרס הביטחוני של מדינת ישראל".

במשרד לביטחון פנים אומרים כי בניגוד לשקר המתועב של מרגלית כאילו מדובר ב״טלפון ציבורי״ מדובר ברשימת דרישות ארוכה הכוללת בין היתר דרישות לעיתונים, עשרות ערוצי טלוויזיה, ביקורים רבים של הרוצחים ועוד ועוד. כאשר כולם מבינים שזו שביתה לצרכים פוליטיים, כל גורמי הביטחון ממליצים שלא להיכנע לה וברור שוויתור וכניעה תפגע בהרתעה של ישראל ובביטחון המדינה.

ח"כ מרגלית המתמודד לראשות מפלגת העבודה נפגש אתמול עם בכיר פתח' ג'יבריל רג'וב ברמאללה. הוא תקף את נתניהו וארדן בשל שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים בכלא הישראלי: "נתניהו וארדן מתעלמים מהמלצות שב"ס ומדליקים את השטח על שטות כמו התקנת  טלפון ציבורי לאסירים. אלה לא מנהיגים. אלה פירומנים חסרי אחריות".