כוחות הביטחון בכל רחבי ארצות הברית עסקו השבוע בחיפושים נרחבים אחרי סטיב סטיבנס, בן 38 מקליבלנד שזכה לכינוי "רוצח הפייסבוק" לאחר שסרטון בו הוא נראה יורה באדם ברחוב שודר בשידור חי ברשת החברתית ועורר זעזוע רב.

רשויות החוק פתחו במצוד נרחב אחרי סטיבנס, ואף הציעו פרס של 50,000 דולר למי שימסור מידע שיביא ללכידתו. סטיבנס אותר לבסוף במדינת פנסילבניה, שם ירה בעצמו למוות אחרי מרדף קצר. כעת נחשפים הרמזים שהביאו את המשטרה לעלות על עקבותיו והובילו בסוף למותו של מי שהיה למספר ימים האדם המבוקש ביותר באמריקה.

"רוצח הפייסבוק" (צילום: רויטרס)
 

על פי הדיווחים בארצות הברית, למשטרה לא היה כל קצה חוט לגבי מקום הימצאו של סטיבנס, עד אשר הוא הגיע ביום שלישי בבוקר לסניף של מקדונלד'ס בעיר ארי (Erie) שבצפון מערב פנסילבניה. אחת מהעובדות במקום זיתהה את סטיבנס והזעיקה את מנהל הסניף. "הבטתי בו, והוא היה נראה דומה מאוד לתמונות הרוצח שפורסמו", סיפר המנהל.

המנהל מיהר להתקשר ולהודיע למשטרה, בעוד העובדת מנסה לעכב את סטיבנס בקופה: "היא אמרה לו שיקח עוד קצת זמן עד שהצ'יפס שהזמין יהיה מוכן", סיפר המנהל, עד שלאחר מספר דקות התייאש סטיבנס ועזב את המקום ללא הצ'יפס ועם מנת חטיפי עוף בלבד.
 

מק דרייב בסניף מקדונלס (צילום: אי-פי)

 
בעזרת המידע שקיבלו מעובדי הסניף, הצליחו השוטרים לאתר את סטיבנס לאחר זמן קצר ופתחו במרדף אחריו. סטיבנס הבין כנראה שהוא עומד להתפס והחליט לשים קץ לחייו כאשר ירה בעצמו בתוך הרכב. "אני גאה מאוד בעובדים שלי, הם פעלו באומץ ובזריזות", סיכם מנהל הסניף.

לאחר שפרשת "רוצח הפייסבוק" הגיעה לסופה המדמם, כעת גולשים רבים ברשתות החברתיות קוראים למשטרה להעניק לעובדי סניף המקדונלד'ס את הפרס בסך 50,000 דולר שהובטח למי שיסייע בלכידתו. גורם בכיר בשירות המרשלים של ארצות הברית אישר כי לעובדים הערניים אכן היה חלק מכריע באיתור הרוצח.